11. ročník CITY FESTu bude plný premiér!

Tohtoročný City fest so štyrmi hudobnými premiérami

Ako sme vás už informovali, jedenásty ročník hudobného podujatia City fest sa uskutoční v sobotu 6. augusta. Prvé mená účinkujúcich prezradili organizátori pred niekoľkými týždňami. Dnes je už známy zoznam všetkých hudobných interpretov a z neho je zrejmé, že tohtoročný City fest zažije štyri hudobné premiéry.

Jeden z hlavných ťahákov augustového festivalu je už známy. Je ňou nitrianska kapela Horkýže Slíže. Po dvoch rokoch sa do Žiaru vracajú Polemici a priestor dostanú aj domáci umelci. Zaujímavosťou tohtoročného programu je určite to, že hudobné hviezdy budú nasledovať v programe na striedačku so žiarskymi. „City fest zažije štyri hudobné premiéry, keďže jediná kapela z aktuálneho programu, ktorá na ňom niekedy hrala, je Polemic,“ hovorí Janko Kulich, producent žiarskeho Mestského kultúrneho centra a ako prvých vymenúva domácich interpretov: „Šancu zahrať si na tohtoročnom festivale dostali žiarski umelci ako Banda Americano, Ivan Víťazka & Tahsatunga, SHT, Agáta, Andrej Marichel a Adam Baran & The Outsiders.“

Koncerty hudobnej klasiky, rokmi overených hitov aj úspešnej popovej speváčky

Organizátori podujatia pravidelne do programu zaraďujú také kapely a interpretov, aby zaujali čo najširšie publikum. Priestor preto dostávajú rôzne hudobné štýly, v ktorých sa nájdu mladší i tí skôr narodení. Ak patríte medzi milovníkov hudobnej klasiky, určite si nenechajte ujsť vystúpenie košickej revivalovej kapely The Backwards. „The Backwards hrajú nesmrteľné hity liverpoolskej kapely Beatles. Ich koncertné vystúpenia sú populárne nielen na Slovensku, ale aj v Európe či USA, kde odohrali koncerty v najväčších mestách dvadsiatich troch štátov,“ približuje Janko Kulich. Ďalšou hudobnou lahôdkou pre tých, ktorí majú radi slovenskú hudbu, a najmä tú, ktorá sa hrávala v rádiách pred tridsiatimi rokmi, bude určite koncert slovenskej legendy. „Teší nás, že na 11. ročníku City festu vystúpi aj Peter Nagy a Indigo. Vlani oslávili 30 rokov na česko-slovenskej hudobnej scéne a aj do Žiaru prinesú koncert plný hitov ako Profesor Indigo, Kristínka iba spí, Sme svoji, Aj tak sme frajeri a mnoho ďalších známych piesní,“ vymenúva ďalej producent žiarskeho Céčka a ako ďalej prízvukuje, ani tento rok dramaturgia podujatia nezabudla ani na mladšie ročníky. „Mladšiu generáciu určite potešíme vystúpením Celeste Buckingham & King Shaolin. Fanúšikovia ju spoznali ako finalistku druhej série Česko-Slovenskej Superstar. V roku 2012 vydala svoj debutový album a bola nominovaná na MTV Europe Music Awards. Celeste sa zviditeľnila aj ako porotkyňa slovensko-českej verzie X Factoru. Pred tromi rokmi získala cenu OTO ako speváčka roka,“ hovorí o poslednom premiérovom interpretovi žiarskeho City festu Janko Kulich.

Samostatná gastro zóna

Samozrejmosťou festivalu sú tiež atrakcie pre deti a bohatá ponuka občerstvenia. „Občerstvenie bude taktiež v rovnakom rozsahu ako po minulé roky. To znamená, že bude zabezpečená samostatná gastro zóna s jedlom. Na lúke, kde je pódium, sa budú predávať iba alko a nealko nápoje, čím zabezpečíme to, že sa nebudú tvoriť dlhé rady,“ podotýka Janko Kulich s tým, že takýto systém sa už osvedčil aj počas minulých ročníkov.

Súčasťou večerného programu je už niekoľko rokov aj tradičné udeľovanie cien Zlatý klinec. Inak tomu nebude ani tento rok. Minulý jubilejný ročník stavili organizátori aj na bočné obrazovky. Tento rok bude súčasťou scény jedna obrazovka, s rozmermi tri krát štyri metre na zadnej stene pódia. Obraz budú prenášať dve kamery. Vstupné na podujatie zostáva nezmenené, a teda tri eurá. V prípade, že ste držiteľmi Karty Žiarčania, zaplatíte na vstupnom dve eurá. Deti do 120 centimetrov majú vstup zadarmo.

(li)