CITY FEST 2017

Najväčší a najpopulárnejší festival nielen žiarskeho regiónu!

Program:
13.00 h: Virvar (KC)
14.00 h: S HUDBOU VESMÍRNOU
15.30 h: Janko Kulich & Kolegium (ZH)
16.30 h: KATKA KNECHTOVÁ
18.00 h: Róbert Mikla a priatelia (ZH)
19.00 h: ADAM ĎURICA
20.30 h: Banda Americano (ZH)
21.30 h: NO NAME
23.00 h: Sitňan (ZH)
00.00 h: INÉ KAFE

Program moderuje Janko Kulich

Zmena programu vyhradená! Uvedené časy sú len orientačné!

Vstupné: 3 €
Deti do 120 cm majú vstup zdarma!

V sobotu 5. augusta sa v Parku Štefana Moysesa uskutoční 12. ročník mestského festivalu City fest. Okrem slovenských speváckych hviezd sa na ňom predstavia aj domáci hudobníci a opäť sa rozdajú ceny Zlatý klinec, ktoré sú určené domácim umelcom.

Začiatok podujatia bude o čosi skôr ako po ostatné roky. „City fest tento rok začne o 13-tej hodine a potrvá približne do 1.00 hodiny ráno. Program sme oproti minulým ročníkom posunuli o hodinu skôr kvôli nadmernému hluku v noci,“ informuje producent žiarskeho Mestského kultúrneho centra Janko Kulich s tým, že vstupné sa nemení, zostáva rovnaké: „Na vstupnom diváci zaplatia 3 eurá, pričom deti do 120 centimetrov majú vstup zdarma.

Súčasťou festivalu budú tiež sprievodné podujatia pre rodiny s deťmi, ktoré sa každoročne tešia záujmu. Menšie i väčšie deti sa tak môžu opäť tešiť na rôzne nafukovacie atrakcie a skákadlá. Na osvedčený spôsob stavili organizátori aj pri zabezpečení občerstvenia. „Občerstvenie bude formou dvoch zón ako po minulé roky. Na lúke pred pódiom umiestnime stánky s alko a nealko nápojmi a na lúke oproti vstupu do kúpaliska bude tzv. gastro zóna s jedlom, ale i pitím. Gastro zóna bude opäť vybavená lavicami so stolmi pre vyšší komfort,“ konkretizuje ďalej Janko Kulich.

Zlaté klince pre tých najlepších v Žiari

Už niekoľko rokov patrí k podujatiu aj oceňovanie domácich umelcov, ktorí si za šírenie dobrého mena mesta Žiar nad Hronom preberajú ceny Zlatý klinec. „Zlaté klince a ich odovzdávanie zaraďujeme každoročne do večernej dramaturgie, aby sme sa popýšili tým najlepším z umeleckej scény, čo doma máme. Je to vlastné jediné oceňovanie umelcov v rámci roka, a preto si dávame záležať na výbere ocenených. Vyberáme z radov spevákov, hudobníkov, divadelníkov, režisérov a spisovateľov, samozrejme, s ohľadom na to, čo dokázali v aktuálnom roku,“ približuje ďalej producent žiarskeho Céčka.

Dramaturgia postavená na domácich umelcoch aj komerčných skupinách

Najviac očakávané sú, pochopiteľne, mená interpretov, ktorí na festivale odohrajú to najlepšie zo svojej tvorby. V minulosti už do Žiaru prišlo niekoľko hviezd česko-slovenskej hudobnej scény, medzi ktorými boli aj také legendy ako Olympic, Katapult či Tublatanka. Prvé mená tohtoročných účinkujúcich sme predstavili už dávnejšie, dnes vám prezradíme mená ostatných hudobníkov. Dramaturgia programu je tvorená z dvoch častí. Tú prvú zastupujú domáci žiarski umelci, ktorí minulý rok na City feste nehrali a druhú časť tvoria komerční umelci a skupiny. Práca na dramaturgii festivalu začína vždy s ročným predstihom, aby organizátori získali zaujímavé mená a osobnosti do programu. „Je to čoraz náročnejšie neopakovať sa, keďže za minulé roky sa predstavili na City feste desiatky tých najpopulárnejších umelcov. V tomto roku sme sa rozhodli pre návrat skupiny No name, ktorá hrala na festivale iba raz a ľudia si ju odvtedy často pýtali. Je to skupina, ktorá svojimi nestarnúcimi hitmi dokáže okamžite strhnúť publikum. Najžiadanejšou kapelou v Žiari je určite skupina Iné kafe. Tá sa v našej dramaturgii objavuje často, lebo tu má tisícky fanúšikov. Vždy predvedú skvelú šou a tentokrát prijali úlohu hviezdy na záver, a tak vystúpia až o polnoci. Veríme, že to bude skvelá rozlúčka so City festom 2017,“ vracia sa k už známym hudobným menám Janko Kulich.

V Žiari vystúpi najpopulárnejší spevák aj bláznivá hudobná formácia

Okrem už avizovaných dvoch slovenských kapiel doplnili organizátori do programu aj v súčasnosti najobľúbenejšieho speváka. „V Žiari tento rok vystúpi Adam Ďurica so skupinou, ktorý sa už na festivale objavil pred dvomi rokmi, avšak vtedy len ako hviezda na úvod. V tomto roku sa predstaví v hlavnom večernom programe. Ženskú spevácku scénu zastúpi v tomto roku čoraz populárnejšia Katka Knechtová so skupinou a novými i starými hitmi. Katka u nás nekoncertovala už dlhšiu dobu a aj to je dôvod, prečo sme ju do Žiaru opäť pozvali. Jej nový koncertný program, nový hudobný štýl a prejav určite zaujme aj Žiarčanov,“ spresňuje Kulich, a zároveň prezrádza meno piatej hviezdy City festu 2017 a zároveň aj úplne prvou, ktorá sa predstaví v programe ako hviezda na úvod: „Pozvanie zahrať si v Žiari prijala nová, mladá, ale o to populárnejšia a bláznivejšia formácia S hudbou vesmírnou, ktorú diváci poznajú aj ako moderátorskú trojicu z televíznej šou alebo vďaka singlu Je nám teplo, ktorý má na hudobnom kanáli youtube už takmer 12 miliónov videní. Určite to bude zážitok,“ uzatvára mená hviezdnej zostavy producent Janko Kulich. Okrem známych slovenských interpretov sa divákom predstaví aj domáca scéna. Tú budú tento rok zastupovať Janko Kulich & Kolegium, Róbert Mikla, Banda Americano, Sitňan a mladá kremnická skupina Virvar. Programom bude sprevádzať Janko Kulich.