Jeseň s Céčkom plná hviezd

Leto a letné prázdniny sú pomaly, ale isto za nami a s nimi aj úspešné a najväčšie kultúrne podujatia ako City fest a Beer fest, ktoré pre vás pripravuje žiarske Mestské kultúrne centrum. Nezúfajte však, aj jeseň bude, čo sa kultúry týka, bohatá.

Letné podujatia v meste sa vydarili. Svedčí o tom vysoká návštevnosť nielen na hlavných kultúrnych podujatiach a ťahákoch, ale aj na akciách menšieho charakteru. „Veľmi nás teší, že podujatia City fest aj Beer fest zaznamenávajú stúpajúcu návštevnosť a divácky záujem,“ hodnotí Michaela Pribilincová, riaditeľka MsKC a pokračuje: „Sú to dve mega podujatia, ktoré si Žiarčania obľúbili. Okrem týchto podujatí sme pripravili množstvo menších koncertov, divadiel, exteriérové kino, produkcie pre deti, či už na terase pred MsKC, v Starom dvore a tiež v novom letnom pavilóne. Počasie nám prialo a sme presvedčení, že sme ponúkli širokú škálu umenia a zábavy pre obyvateľov zdarma.

Žiarsky jarmok, divadelné predstavenia aj koncerty

Hoci sa to nezdá, už v týchto dňoch sú v plnom prúde aj prípravy Žiarskeho jarmoku, ktorý okrem tradičných predajných stánkov ponúka aj kultúrny program. Aj ten je plne v réžii domáceho Céčka. „Hneď po lete začíname finišovať na programe Žiarskeho jarmoku, ktorý tento rok oslavuje svoj 25. ročník a navyše v rámci roka osláv 770. výročia mesta. Veríme, že sa nám podarí pripraviť bohatý kultúrny program pre všetky generácie,“ približuje ďalej Pribilincová. V rámci dramaturgie sa na jeseň objavia v programe aj výborné divadelné predstavenia plné hereckých hviezd ako sú Vajda, Koleník, Mórová, Šebová, Mňahončák či Švidraňová. „Momentálne jednáme aj o populárnom podujatí legendárne Mafiánske historky, známejšie z televízie ako Maf story, na ktoré sa Žiarsky divák môže tešiť koncom novembra. Nebudú chýbať ani koncerty. Do programu sme vybrali koncert skupiny Kollárovci, dvojkoncert speváka Adama Ďuricu so skupinou Hex, Simu Martausovú či Desmod,“ konkretizuje Michaela Pribilincová s tým, že pokračovať sa bude aj koncertmi v kaviarni U Shakespeara, kde chce MsKC v rámci malej scény uvádzať zaujímavé formácie z domácej scény i okolia.

Podujatia chcú aj naďalej situovať aj do letného pavilónu

Väčšie divadelné produkcie alebo koncerty, pri ktorých očakáva vedenie MsKC vyššiu divácku účasť, bude aj v tomto roku uvádzať v bývalom Dome kultúry na námestí, kde je vďaka divadelnému sedeniu vyšší divácky komfort. Novinka na žiarskom námestí, letný pavilón, má však tiež svojich priaznivcov. Od jeho otvorenia sa v ňom konali nielen detské predstavenia či menšie hudobné koncerty, ale aj letné premietanie. Zaujímalo nás preto, či chce Céčko v tomto trende pokračovať aj na jeseň. „Určite plánujeme pokračovať s podujatiami v novom letnom pavilóne. Je to krásny priestor a my hľadáme možnosti jeho využitia, no veľa bude závisieť od počasia,“ dodáva na záver Michaela Pribilincová.