MIKULÁŠ 2017

Mesto Žiar nad Hronom a Mestské kultúrne centrum vás pozývajú na celomeststké oslavy sviatku sv. Mikuláša 5. decembra od 16.30 h na Námestí Matice Slovenskej v Žiari nad Hronom.

Program:

16:30 h: Rozprávka Mikulášsky orchester v podaní profesionálneho divadla Creative shows

17.15 h: Príchod Mikuláša a rozsvietenie vianočného stromčeka

Uvedené časy sú len orientačné! Vstup voľný!

PROSBA NA RODIČOV: Rozpovedzte príbeh rozprávočky vašim detičkám ešte predtým ako ju uvidia naživo. Pomôžete im tak porozumieť jej hneď od začiatku a užiť si ju naplno. ĎAKUJEME!

O rozprávočke ...

Mikulášsky orchester je pripravený na začatie mikulášskeho koncertu, ktorý znie vždy pod Mikulášske rozdávanie
darčekov. Dirigent škriatok chce začať dirigovať, no podivný zloduch čert Hlucháň všetko prekazí a unesie všetky hudobné
nástroje. Úlohou detí a mikulášskeho škriatka je nájsť a zachrániť všetky obrovské hudobné nástroje z mikulášskeho orchestra a zachrániť tak najkrajšie sviatky v roku.
V predstavení uvidia deti chodúľové nadrozmerné postavy – čerta Hlucháňa, Anjelskú harfu, Mikulášsky klavír, ba
dokonca aj obrovský Kontrabas.