AKTUÁLNA VÝSTAVA

2. - 28. 3. 2020 GalériaNaStene/MsKC, vstup voľný

otvorené Po -Pia 8.00 - 20.00, So - Ne počas premietania kina Hron

PLANÉTA ŽIAR - autorská výstava vtipných koláží Michaely Grznárovej

"Mojím zdrojom inšpirácie sa stalo výlučne naše mesto. Ten príkry kontrast medzi všednosťou malomesta a známymi postavičkami, celebritami a inými, ma zabáva stále.

Odvtedy je naše mesto plné fantastického života a zábavy aj v hocijaký všedný deň, a to ma veľmi teší.

Inak  k vtipným obrázkom ma vlastne priviedol  karikaturista Kazo Kanala. V jeho dielni, na letnom tábore výtvarníkov Letavy, som začala objavovať čaro kresleného humoru."

6.3. – 15.4.2020 v MsKC/Výstavná sála, vstup voľný!

Kraslica 2020

Výstava kraslíc sa nesie v duchu spájania tradičného remesla so súčasným dizajnom. Cieľom je inšpirovať ľudí k vlastnej tvorbe a udržiavaniu veľkonočných tradícií. Okrem hlavnej autorky Juliany Rečlovej, ktorej tvorbu  podporil  z verejných zdrojov Fond na podporu umenia, vystavujú tiež krasličiari z nášho regiónu:
Anna Danková, Marián Jausch, Blažena Kriváková, Jarmila Mecelová, Cecília Rečlová, Ľubica Šurková
Vernisáž sa uskutoční 6.3.  o 16:00 h. vo Výstavnej sieni MsKC.
otvorené:  PO – PIA od 8:00 do 20:00 h, SO – NE  počas premietania Kina Hron.