NA CITY FESTE AŽ 7 HVIEZD!

Poznáme mená účinkujúcich na tohtoročnom City feste.
City fest je určite najočakávanejších, najobľúbenejším a najväčším podujatím roka. Uskutoční sa v sobotu 11. augusta v Parku Štefana Moysesa.
Prvé mená účinkujúcich pozná verejnosť už niekoľko týždňov. Na dramaturgii sa pracovalo polroka. „Ako prvé sme predstavili rockové kapely Christmas, Sunity či From Our Hands," hovorí producent MsKC, Janko Kulich a pokračuje: „V rámci hip-hopovej scény sa predstaví AMO. Určite jedným z najväčších ťahákov festivalu bude Majk Spirit. V Žiari vystúpi aj vďaka firme Romana Zaťka, ktorá ho finančne podporila mimo rozpočtu Mestského kultúrneho centra."
Ďalším lákadlom augustového festivalu sú aj dve obľúbené a známe speváčky Zuzana Smatanová a jej česká kolegyňa Debbi. Nebude chýbať ani hviezda slovenského bigbítu, slovenská kapela Vidiek spolu s jej frontmanom Jankom Kuricom.
Začiatok festivalu je naplánovaný na trinástu hodinu. Oficiálny hviezdny program sa tento rok po prvýkrát v histórii festivalu začne už o šestnástej hodine. „Do Žiaru príde česká rocková legenda Arakain, ktorá tento rok oslavuje svoje 30. výročie a vystupuje ako predkapela amerických Guns´n´Roses," konkretizuje Janko Kulich, a zároveň prezrádza ďalšie meno účinkujúceho: „Hlavným umelcom pre strednú generáciu bude Vašo Patejdl. Do Žiaru prinesie všetky známe hity nielen z Fontány pre Zuzanu, ale aj z repertoáru skupiny Elán. Keďže v súčasnosti nevieme našim priaznivcom dopriať samotnú kapelu Elán, vychutnať si budú môcť aspoň koncert približne 15 najväčších hitov jedného z jej členov."
Súčasťou festivalu aj koncerty finalistov City fest Challenge
Tento rok sa do súťaže City fest Challenge prihlásilo 18 skupín. Samotného finále sa nakoniec zúčastnilo šesť hudobných skupín zo stredného Slovenska. „Porota v zložení Marián Vojtko, Ján Tomašovits, Paľo Prekopp a Dušan Pethö vybrala do finále Ardagast z Nitry, Spins z Nitry a Tahsatungu zo Žiaru nad Hronom. Finále tohto podujatia bude súčasťou augustového City festu, kedy sa všetky tri kapely predstavia v rámci vlastného koncertu," spresňuje ďalej Janko Kulich.

City fest po prvýkrát s príspevkom
Okrem vystúpení slovenských a českých hudobníkov bude súčasťou programu aj verejná prezentácia Piesne pre Žiar a odovzdávania Zlatých klincov. „Zlaté klince chceme odovzdávať v hlavnom čase, aby ocenených spoznalo a uvidelo čo najviac ľudí. Aj takouto formou chceme čo najlepšie spropagovať žiarskych umelcov," dodáva na záver Janko Kulich.
Kým všetky predchádzajúce ročníky City festu boli pre návštevníkov zadarmo, tento rok sa prvýkrát bude vyberať príspevok. „Príspevok sa použije na to, aby sa dal do poriadku park. Minimálna suma bude 1 euro na osobu. Kto chce, môže prispieť aj vyššou sumou. Deti do 120 cm príspevok platiť nebudú," potvrdil informáciu primátor Ivan Černaj. City fest sa už tradične koná vďaka podpore mesta Žiar nad Hronom a Nadácie ZSNP a Slovalco.
(li)