Dnes je 24.01.2020, meniny má Timotej.

Dom kultúry, Námestie Matice slovenskej
Námestie Matice slovenskej 23

RND: Čo sa sníva trpaslíkom

Správa o výskyte trpaslíkov

Na pozadí búrlivých, nevyjasnených  rodinných vzťahov neúspešného operného speváka, jeho bývalej milenky, večne nespokojnej manželky učiteľky a jej novej zanietenej priateľky nám autor trpkej komédie Čo snívajú trpaslíci Stanislav Štepka ponúka zaujímavú a iste aj vtipnú dramatickú konfrontáciu: možnosť nahliadnuť nielen do dusného, utápajúceho sa manželského vzťahu, ale zároveň hlavne nám prostredníctvom snaživého speváka dáva nazrieť do zákulisia kšeftárskej agentúry vyrábajúcej a sprostredkujúcej tzv. ľudové zábavné umenie pre nenáročné vrstvy. Nazrieme spolu do procesu vzniku, fungovania, ale najmä masovej či verejnej televíznej prezentácie nevkusu a gýču, čo sa miestami vydáva za zábavnú tvorbu. Totiž našim podnikateľským umeleckým „trpaslíkom“ sa nesníva o tom, aby umelecky vyrástli, ale ide im o jediné: aby sa všetci naokolo znížili na ich úroveň... Umeleckým protikladom – iste aj ľudsky veľmi vtipným protipólom názorom a tvorbe bývalého operného speváka – je jeho stále aktívny otec, dôchodca, bývalý dramaturg vo verejnoprávnej televízii, ale aj záhadná starenka Danková, ktorá  z dávnej minulosti prináša pre nás zaujímavý, poetický odkaz. Trpkú komédiu Stanislava Štepku či „správu o výskyte trpaslíkov“ u nás  pod názvom Čo snívajú trpaslíci pripravuje (v dramaturgii Dariny Abrahámovej) režisér Ondrej Spišák, autorom hudby je skladateľ Juraj Haško, výtvarník scény František Lipták, kostýmová výtvarníčka Katarína Hollá, autorka choreografií  Eva Burdová a produkčný Ladislav Hubáček.

Účinkujú: Stanislav Štepka, Maruška Nedomová, Zuzana Norisová alebo Andrea Martvoňová, Simona Miháliková, Mojmír Caban, René Štúr,  Samuel Spišák alebo Ondrej Hraška, Marcela Cmorejová alebo Martin Šenc, Ladislav Hubáček a Vladimír Svítek.

Dôležité upozornenia! Vaša rezervácia je platná 3 DNI! Po tomto termíne budú nevyzdvihnuté vstupenky uvoľnené späť do predaja! 3 DNI pred akciou nie je možné vstupenky rezervovať prostredníctvom www.mskcentrum.sk  V deň podujatia sa automaticky všetky rezervácie zrušia!

Predaj vstupeniek

PREDPREDAJ VSTUPENIEK V DECEMBRI
LEN V INFORMAČNOM CENTRE v MsKC!

Pon: zatvorená
Uto - Pia: 11,00 - 19,00
Sob - Ned: 1 hodinu pred premietaním kina

PREDPREDAJ VSTUPENIEK DO 20.12.!