PREBERÁME ZO ŽIAR24: Program skoromájových osláv TU!

Skoromájové slávnosti na Námestí Matice slovenskej v Žiari nad Hronom potrvajú 30. apríla počas celého dňa. Na námestí nebude chýbať jarmok remesiel, v podvečerných hodinách stavanie mája a vo večerných hodinách aj koncert Taktikov a Ploštín Punku.

Jarmok a folklór
„Od 10.00 do 17.00 h môže verejnosť na námestí navštíviť jarmok remesiel, kde remeselníci z celého kraja ponúknu textil, drevené a kožené výrobky, poľovnícke doplnky, šperky, hračky, včelie produkty, ovčie syry a mnohé iné domáce výrobky," informuje Petra Demková zo žiarskeho mestského kultúrneho centra (MsKC)
Program pokračuje o 15.30 h stavaním mája s mužskou speváckou skupinou Sekera, od 16.00 h na pódiu vystúpi napríklad Folklórny súbor Hron, Detské folklórne súbory Hronček a Hroniarik, hudba Základnej umeleckej školy Zity Strnadovej-Parákovej, spevák Patrik Minárik a ako hosť populárna heligonkárka zo Skalitého, Vlasta Mudríková.

Taktici a Ploštín Punk
Demková doplnila, že program bude o 19.00 h pokračovať tradičnou Skoromájovou veselicou v MsKC. „V rámci večerného programu vystúpia ako špeciálni hostia hudobné skupiny Taktici a Ploštín Punk," uzavrela.
Organizátormi Skoromájových slávností a veselice je Mestské kultúrne centrum v Žiari nad Hronom a mesto Žiar nad Hronom.

Zdroj: TASR