09.03.-30.04.2018: Martin Hrmo KRAJINKOVO

MsKC v Žiari nad Hronom vás pozýva na autorskú výstavu obrazov Martin Hrmo KRAJINKOVO (maľba - akryl, tempera)

9.3. -  30.4.2018

Vernisáž sa uskutoční 16. marca o 16:30 h

GalériaNaStene  MsKC Ul. SNP 119

Vstup voľný

Otvorené: PO – PIA od 8:00 do 20:00 h a SO – NE  počas premietania Kina Hron

Informácie: A. Kršiaková, 0915 727 066www.mskcentrum.sk

Som Martin Hrmo narodil som sa 29.5.1994 v Žiari nad Hronom.

Nevyštudoval som  žiadnu umeleckú školu ani nenavštevoval som žiadne kurzy o maľovaní, všetko som sa učil sám alebo ma učila na začiatku moja babička. Tipy a triky ktorými som zdokonalil svoju maľbu som sa naučil z internetových návodov, videí alebo z knižiek o maľovaní.

Maľujem temperovými a akrylovými farbami.

Veľmi rád chodím do prírody,  ktorá sa stala motívmi  mojich obrazov, pretože pôsobí takým pokojom.

Začiatky

Od malička som si stále niečo kreslil či už do zošita alebo na papier,  postupom času,  keď som vymenil farbičky a ceruzky za vodové farby a skúšal som na výkres maľovať   som vodové farby vymenil za temperové a začal som skúšať maľovať s nimi, ale veľmi mi to nešlo. Farby sa mi zmiešavali tak,  ako som nechcel. Výsledný obraz sa mi niekedy nepáčil a tak som  roztrhal papier na ktorom bol  a zahodil ho.

(Niekedy sa vám nepodarí to čo chcete, ale nesmiete sa vzdať, ale skúšať  to ďalej.)

Postupom času som objavil nové triky,  ako niektoré veci namaľovať jednoduchšie a rýchlejšie.

Súčasnosť

Teraz už maľujem rôznymi technikami a spôsobmi,  ktoré som sa za tú dobu  naučil. Spomínam na časy,  keď  som nevedel namaľovať  ihličnatý strom, ale tie roky skúšania sa vyplatili a teraz už ho namaľovať viem...