Dnes je 19.08.2019, meniny má Lýdia.

ART KLUB: PLAY KARENINA

Celkom malé divadlo a Divadlo Kusy cukru uvádzajú hru PLAY KARENINA. V predstavení sa predstavia aj domáci amatérski herci.

Karenina je obsiahle čítanie. Je to však príbeh, ktorý žne úspechy po celom svete v rôznych spracovaniach. Filmoví či divadelní režiséri prostredníctvom neho skúmajú spoločnosť pohľadom do ľudských vzťahov a do vnútra človeka samotného. Príbeh, ktorý bol, je a s veľkou pravdepodobnosťou ešte dlho bude aktuálny. Dá sa ešte tento román urobiť inovatívne, novo, netradične aj po toľkých verziách?
My, a hlavne Peter Luptovský sa snaží ponúknuť Kareninu inú. Z pôvodnej románovej fabuly zostal len námet a hlavné rysy. Z plejády postáv zostali štyri, z ktorých jedna dokonca vôbec nerozpráva. Tým nastal výrazný dramaturgický posun. Atmosféra predstavenia sa miestami viac podobá Bulgakovovi než Tolstému. Navyše akýkoľvek náznak pátosu režisér cielene eliminuje. Nepatrí sa viac prezrádzať. Ponúkame ďalšie dielo, ktoré vzniklo zo spolupráce Celkom malého divadla a Divadla Kusy cukru z Kremnice. Sami sme zvedaví či sa to podarilo.

Dĺžka predstavenia 60 min.

Účinkujú:
Karenina /Ria Mészárošová
Karenin/Maroš Krajčovič
Vronskij/Petr Mészároš
Sluha/Albín Štroffek

Zvuk/Natália Huts
Svetlá/Peter Luptovský
Kostýmy a scéna/Kristína Fašková a CMD
Rekvizity/ Eduard Šebian

Úprava, dramaturgia a réžia/Peter Luptovský

Ocenenia:
Účasť na festivale Víkend atraktívneho divadla 2016 Zvolen
Laureát Festivalu Zuzany Kardelisovej (Srbsko)
Účasť na medzinárodnom festivale Riga spele teatris, Riga (Lotyšsko)

Dôležité upozornenia! Vaša rezervácia je platná 3 DNI! Po tomto termíne budú nevyzdvihnuté vstupenky uvoľnené späť do predaja! 3 DNI pred akciou nie je možné vstupenky rezervovať prostredníctvom www.mskcentrum.sk V deň podujatia sa automaticky všetky rezervácie zrušia!

Predaj vstupeniek

Mestská knižnica

Pon: 8,00 - 18,00
Uto: 8,00 - 18,00
Str: 8,00 - 15,00
Štv: 8,00 - 18,00
Pia: 8,00 - 18,00
Sob: zatvorené
Ned: zatvorené

Kontakt knižnica: 0915 727 243

Pokladňa MsKC

Pon: zatvorená
Uto: zatvorená
Str: 15,00 - 19,00
Štv: 15,00 - 19,00
Pia: 15,00 - 19,00
Sob,Ned: 1 hodinu pred každým premietaním a podujatím

Online rezervácie na www.mskcentrum.sk

Kontakt pokladňa: 0905 895 849, Pevná linka: 045/3812018

Nájdete nás na Facebook-u