BANDA AMERICANO A PETER LIPA

Banda Americano na javisku spolu s Petrom Lipom
V rámci projektu Made in ZH sa v našom meste predstaví v unikátnom spojení žiarska hudobná skupina Banda Americano so slovenskou speváckou legendou Petrom Lipom v spoločnom programe. Exkluzívne sa títo hudobníci Žiarčanom predstavia aj s niekoľkými spoločnými piesňami.
Spoločný koncert bude pozostávať z koncertu Banda Americano, v rámci ktorého odohrajú niekoľko piesní spoločne s Petrom Lipom. Druhá časť koncertu bude patriť Lipovi s jeho kapelou. Tešiť sa tak môžete na dvojhodinový program skvelej muziky a hudobníkov. „Myšlienka spoločného vystúpenia domáceho a známeho slovenského interpreta by mala pre kapelu Banda Americano priniesť možnosť javiskovej i mimojaviskovej spolupráce a pre diváka zaujímavý koncert s tak trochu netradičným spojením," hovorí Dušan Malý, gitarista skupiny Banda Americano. Ako ďalej prezradil, voľba spolupráce s Petrom Lipom a jeho bandom vyplynula z určitej žánrovej príbuznosti, z možnosti pre žiarsku skupinu i pre diváka počuť a vidieť naživo špičkového jazzového umelca, ako aj z osobnej úcty žiarskych hudobníkov k tomuto slovenskému jazzmanovi. „Banda Americano ponúkne vo svojom repertoári zmes pesničiek v štýloch jump-blues, rockabilly či swing, a to v moderných aranžmánoch, najčastejšie od Brian Setzer Orchestra. Magnetom Petra Lipu je určite nový album 1968, ale aj osvedčené známe hity a skvelý Peter Lipa Band. Určite prekvapíme aj nejakou spoločnou vecou na javisku," konkretizuje ďalej Dušan Malý.
Koncert sa uskutoční v piatok 5. októbra o 19.00 hod. v Divadelnej sále MsKC. Vstupenky na koncert si môžete kúpiť v predpredaji za 5 eur a v deň koncertu za 6 eur. Projekt podporuje žiarske Mestské kultúrne centrum, ktoré sa rozhodlo takouto formou podporiť top domácich umelcov s profesionálmi najväčšieho kalibru. Do budúcnosti sa môžete ešte tešiť napríklad aj na spoločný koncert Cimbalovej hudby s Jánom Berkym Mrenicom či skupiny Sitňan s Iné Kafe.
(li)