Dnes je 19.08.2019, meniny má Lýdia.

DIVADLO KOMÉDIE: LETNÁ NOC

S poľutovaním vám oznamujeme, že predstavenie Letná noc sa z technických príčin ruší. Peniaze za zakúpené vstupenky vám budú vrátené na predajných miestach MsKC. Ďakujeme za pochopenie.

 

DIVADLO KOMÉDIE uvádza komornú komédiu s pesničkami LETNÁ NOC.

LETNÁ NOC (Midsummer) je výnimočnou hrou hneď v niekoľkých ohľadoch. Reflektuje veľmi aktuálny problém, ktorému sa venovalo nejedno umelecké dielo, aj keď Greig to robí neuveriteľne originálnou formou. Tým problémom a témou je: kríza hodnôt, kríza stredného veku... Bezradnosť a osamelosť dnešných štyridsiatnikov. A to všetko spracované v žánri komediálnom.  
 
David Greig je uznávaný súčasný škótsky dramatik, divadelný režisér, a okrem iného aj spoluzakladateľ Suspect Culture Theatre Company v Glasgowe. V roku 2007 otvárala jeho hra „Euripides´s Bacchae“ Medzinárodný edinburgský festival.

LETNÁ NOC je grotesknou komédiou s prekvapivo iskrivými dialógmi o náhodnom stretnutí na prvý pohľad nesúrodého páru, ktorý spája len vyhoretý a prázdny životný pocit uprostred jednej letnej noci. Stretnutie dvoch „zúfalcov“ sa rozvinie do nezáväzného a od všetkých stereotypov oslobodeného dobrodružného flámu. Divadelná hra je syntézou dramatickej roviny predlohy s jej komickými valérmi a výrazne dominantnou hudobnou zložkou, s ktorou Greig vo svojich hrách často a tak rád pracuje. V tomto prípade to bude živá hudobná produkcia.

Scénickým spracovaním ponúkne predstavenie strhujúce herecké výkony oboch protagonistov, ako aj neobyčajne zábavné situácie a dynamicky pulzujúci tok príbehu. Navyše, pripomenie divákom nejeden známy moment z ich životov a ponúkne katarziu nadhľadu, sebairónie a sarkazmu.

 

v hlavných úlohách: Kristína Farkašová a Marcel Ochránek

preklad: Aexandra Ruppeldtová

scéna a kostýmy: Dorota Cigánková

vokálne naštudovanie: Lenka Paulíková

úprava a réžia: Svetozár Sprušanský

 

Dôležité upozornenia! Vaša rezervácia je platná 3 DNI! Po tomto termíne budú nevyzdvihnuté vstupenky uvoľnené späť do predaja! 3 DNI pred akciou nie je možné vstupenky rezervovať prostredníctvom www.mskcentrum.sk V deň podujatia sa automaticky všetky rezervácie zrušia!

Predaj vstupeniek

Mestská knižnica

Pon: 8,00 - 18,00
Uto: 8,00 - 18,00
Str: 8,00 - 15,00
Štv: 8,00 - 18,00
Pia: 8,00 - 18,00
Sob: zatvorené
Ned: zatvorené

Kontakt knižnica: 0915 727 243

Pokladňa MsKC

Pon: zatvorená
Uto: zatvorená
Str: 15,00 - 19,00
Štv: 15,00 - 19,00
Pia: 15,00 - 19,00
Sob,Ned: 1 hodinu pred každým premietaním a podujatím

Online rezervácie na www.mskcentrum.sk

Kontakt pokladňa: 0905 895 849, Pevná linka: 045/3812018

Nájdete nás na Facebook-u