Emma Healeyová - Hľadá sa Elizabeth

Emma Healeyová - Hľadá sa Elizabeth

Stará pani Maud Horshamová postupne stráca pamäť a zároveň aj schopnosť postarať sa o seba. Napriek tomu odmieta zabudnúť na svoju najlepšiu priateľku Elizabeth, o ktorej je presvedčená, že sa stratila a že jej hrozí veľké nebezpečenstvo. Nikto ju však nechce vypočuť, ani dcéra Helen, ani polícia, a už vôbec nie Elizabethin panovačný syn Peter. Maud sa vyzbrojí lístočkami, kde si všetko pre istotu zapisuje, a rozhodne sa konať na vlastnú päsť. Verí, že Elizabeth potrebuje jej pomoc, preto sa odhodlá zistiť pravdu a zachrániť milovanú priateľku. Touto myšlienkou je priam posadnutá, až tak, že pomaly stráca zmysel pre realitu a súčasnosť. Stopy, ktoré objavuje, ju vedú stále ďalej do vlastnej minulosti a k ďalšiemu neobjasnenému zmiznutiu - jej sestra Sukey sa stratila krátko po skončení druhej svetovej vojny.
Obálka : Milan Boric, foto Anders Hvidd/Gallery Stock

Partneri

atv.jpg
nemak_nove_logo.jpg
nasziarlogo.jpg
logo_mestske-noviny.jpg
logo_ziarnadhronom.svg
ziar24_sk.png