Výstava Rudolf Pradlu

Mestské kultúrne centrum v Žiari nad Hronom Vás pozýva na autorskú výstavu

Rudolfa Pradlu: ENERGIA OKAMIHU

Fotoobrazy z cestovania po krajinách sveta

10. jún - 24. júl 2016

Výstavná sieň MsKC, Ul. SNP 119, Žiar nad Hronom

Otvorené: PO - PIA 8:00 - 20:00 h. Vstup voľný!

                  SO - NE 1 hodinu pred a počas premietania kina HRON

Inf. A. Kršiaková: 0915 727 066

www.mskcentrum.sk

Rudolf Pradla

Narodil sa 27.3.1960 v Handlovej. Študoval na Gymnáziu v Kremnici a následne na Slovenskej Technickej Univerzite v Bratislave. Žije v Žiari nad Hronom, jeho pracovný život je od počiatku spojený s energetikou a v súčasnosti pracuje v spoločnosti Teplo GGE s.r.o.. Má manželku Danielu a dve deti, Luciu a Juraja.

Voľný čas najradšej trávi na chate na Ružinej. Veľmi rád cestuje, a samozrejme, nikdy si so sebou nezabudne pribaliť fotoaparát. Fotografia mu učarovala v čase, keď si jeho syn Juraj kúpil prvý digitálny fotoaparát za peniaze zarobené na uhorkovej brigáde v Nemecku . Od tých čias ho prakticky nepustil z ruky. Rodina a blízki okamžite uznali, že pre fotografiu má jedinčné cítenie. Netrvalo dlho a Rudolf si sám zaobstaral prvú digitálnu zrkadlovku, ktorá umožnila rozvíjať jeho talent a vášeň pre fotografovanie. 

V súčasnosti sa Rudolf Pradla vo voľnom čase venuje okrem samotného fotografovania aj jeho štúdiu a rozvoju svojich schopností. Dispíonuje fotografickou výbavou, ktorá mu umožňuje v kombinácii s jeho znalosťami a talentom dať fotografii jeden z najkrajších rozmerov, aké súčasná doba ponúka.

Fotografovanie je však pre Rudolfa v prvom rade záľubou a malým únikom z reality. Taktiež jediným prostriedkom, ktorým sa v dnešnom uponáhľanom svete dá na malý moment zastaviť jedna z najvzácnejších vecí, ktprú máme... Čas...

"Nezaujíma ma fotografovanie nových vecí, zaujímam sa o  to, ako vidieť bežné veci novým spôsobom..."

Partneri

atv.jpg
nemak_nove_logo.jpg
nasziarlogo.jpg
logo_mestske-noviny.jpg
logo_ziarnadhronom.svg
ziar24_sk.png