CITY FEST ZH 2016

V sobotu 6. augusta sa v Parku Štefana Moysesa v Žiari nad Hronom uskutoční už 11. ročník mestského hudobného festivalu City fest.

Slíže, Buckingham, The Backwards aj Nagy premiérovo na 11. City feste

Prvé mená z tohtoročného play listu sú známe už niekoľko mesiacov. Jedným z hlavných ťahákov tohtoročného festivalu bude premiérovo nitrianska kapela Horkýže Slíže a po dvoch rokoch sa do Žiaru nad Hronom vracajú obľúbení Polemici.Ak patríte medzi milovníkov hudobnej klasiky, tešiť sa môžete aj na vystúpenie svetovo uznávanej revivalovej kapely The Backwards, ktorá hrá nesmrteľné hity liverpoolskej kapely Beatles na nerozoznanie od originálu. Ďalšou hudobnou lahôdkou bude koncert jednej z najvýraznejších postáv slovenskej populárnej hudby Petra Nagyho so skupinou Indigo, ktorý vo svojom koncertnom programe nevynechá nesmrteľné hity ako sú Kristínka, Aj tak sme stále frajeri, Sám s nohami na stole a ďalšie.

Ani tento rok dramaturgia podujatia nezabudla na mladšie ročníky, ktoré určite poteší vystúpenie stále popolulárnejšej speváčky Celeste Buckingham so skupinou King Shaolin. Pre najmenších návštevníkov festivalu pripravili organizátori množstvo zábavných atrakcií, dospelý divák ocení nápojovú a gastro zónu s bohatou ponukou tovaru a služieb.

Súčasťou areálu Parku Š. Moysesa je tiež Mini ZOO a Plážové kúpalisko, ktoré bude v bežnej prevádzke aj počas festivalu avšak so vstupom od zadného vchodu.

Žiarsky festival - Žiarski umelci

Súčasťou hlavného pódiového programu budú aj koncerty najúspešnejších a najobľúbenejších žiarskych skupín. Dramaturgia festivalu vybrala pre aktuálny ročník formácie Banda Americano, Ivan Víťazka & Tahsatunga, ŠHT, Agáta, Andrej Marichel a Adam Baran & The Outsiders. Tradičnou súčasťou večerného programu festivalu je tiež udeľovanie cien Zlatý klinec domácim umelcom a osobnostiam kultúrneho, či spoločenského života v meste. Program moderuje Janko Kulich.

City fest 2016: LINE UP

14.00 h: Banda Americano (ZH)

15.00 h: The Backwards

16.30 h: Ivan Víťazka & Tahsatunga (ZH)

17.30 h: Celeste Buckingham & King Shaolin

19.00 h: ŠHT (ZH)

20.00 h: Peter Nagy INDIGO

21.30 h: Agáta (ZH)

22.30 h: Horkýže slíže

23.30 h: Andrej Marichel (ZH)

00.00 h: Polemic

01.30 h: Adam Baran & The Outsiders (ZH)

Uvedené časy sú len orientačné. Zmena programu vyhradená!

Letný hudobný festival City fest sa v Žiari nad Hronom po prvýkrát uskutočnil v roku 2005 ako oslava výročia mesta. Už na druhý rok sa podujatie zmenilo na najväčší festival v regióne a za niekoľko rokov sa vďaka svojej dramaturgii a profesionálnej organizácii vypracoval na top podujatie s niekoľkotisícovou návštevnosťou. Na festivale už vystúpili také hudobné mená ako Desmod, Olympic, Katapult, Tublatanka, Iné Kafe, No Name, Honza Nedvěd, Zuzana Smatanová, Jana Kirschner, Dara Rolins, Kreyson, Arakain a mnoho iných. Návštevníci z celého Slovenska zostali festivalu verní aj po zavedení vstupného. Pravidelne sa z vybraného vstupného zveľaďuje žiarsky Park Štefana Moysesa.