Dnes je 28.09.2022, meniny má Václav.

HVIEZDNE LETO V PARKU: SLÍŽE, SIMA, KOLLÁROVCI, JAROŠ, ...

03.06.2022 11:17:37 | 
HVIEZDNE LETO V PARKU: SLÍŽE, SIMA, KOLLÁROVCI, JAROŠ, ...
Okrem City festu, Beer festu, Sitňan festu a 2xTwentyfive párty pod holým nebom sa môžete tešiť aj na sériu koncertov pre deti a dospelých. Predpredaj vstupeniek od 6.6.2022 v pokladni MsKC a v Knižnici M. Chrásteka.

Mestské kultúrne centrum v Žiari nad Hronom začína so spúšťaním predpredajom vstupeniek na letné podujatia. Aké podujatie príde do mesta ako prvé a na čo všetko si môžu kúpiť Žiarčania vstupenky už teraz, sme sa opýtali producenta žiarskeho Céčka, Janka Kulicha.

„K dvom hlavným podujatiam Žiarskeho leta, ktorými sú už tradične City fest a Beer fest, tento rok pridávame množstvo ďalších komerčných podujatí,“ hovorí na úvod Janko Kulich a pokračuje: „Leto začne aj skončí obľúbenou letnou oldies diskotékou Twentyfive párty s D.J.om Pepem. Pre mladších i starších fanúšikov koncertov sme pripravili sériu koncertov v parku pod holým nebom na beerfestovej lúke.Vybrali sme naozaj pre každého niečo. Svoje koncerty tu už v júli zahrajú Kollárovci, Horkýže slíže, ale aj populárna raperka SIMA.“ Jedným z top podujatí mesiaca júl bude festival SITŇAN FEST, organizovaný pri príležitosti 30.narodenín žiarskej skupiny Sitňan. Hlavnou hviezdou festivalu bude legendárna Davová psychóza.

„Nezabudli sme ani na našich najmenších. Pre detičky sme pripravili na každú nedeľu počas prázdnin jedno špeciálne predstavenie. Do parku zavítajú postupne hviezdy ako Fíha Tralala, Miro Jaroš, Paci pac, Dúhalka, Tárajko a Popletajka a Fidlikanti,“ konkretizuje ďalej Janko Kulich s tým, že pôjde o podujatia za vstupné a Céčko pripravuje aj rodinné vstupenky so zľavami. „Samozrejme, že uvedieme pre detičky aj podujatia bez vstupného. V júli to bude Dračí deň v parku a v auguste veľká bublinová šou,“ naznačuje ďalej žiarsky producent.

Obľúbený City fest sa vracia po dvoch rokoch

Konečne po dvoch rokoch sa v auguste uskutoční aj obľúbený City fest. Céčko už predstavilo prvých účinkujúcich. „My sme už zverejnili, že na 15.ročníku City festu vystúpia umelci ako Kali, Desmod,  Medial Banana a domácu scénu zastúpi talentovaný Andy Switch so skupinou Radiopieces. Okrem nich sa môžete tešiť na ďalšie atraktívne skupiny, ktorých mená prezradíme už v júni,“ tají nateraz mená ďalších umelcov Janko Kulich.

"Benefičný futbalový zápas Pohronia proti Svetielku nádeje už v júli. Patrónom zápasu bude kondičný tréner Maroš Molnár."

Leto zvykne finišovať Beerfestom. Zaujímalo nás, či sa ponesie v rovnakom scenári ako po ostatné roky, alebo nás čakajú nejaké novinky. „Beer fest má tendenciu stať sa mega podujatím. Každoročne ho navštevuje dve tisíc divákov a počet sa neustále zvyšuje. V tomto roku opäť posilníme pódiový program, technické zabezpečenie, aby sme zvýšili komfort diváka. Jednou z hviezd programu bude MC Erik, ale potešíme aj rockerov koncertom skupiny Nightwishrevival z Čiech,“ hovorí Janko Kulich a ako sľubuje, samozrejmosťou podujatia budú kvalitné pivá, ktoré predstavia menej známe rodinné pivovary.

Akcie vo Svätokrížskom dome, v kaštieli aj v pavilóne na námestí

Céčko uždlhšie sľubovalo, že lebo bude popretkávané rôznymi podujatiami, menšími hudobnými či inými vystúpeniami, ktoré sa budú konať napríklad vo Svätokrížskom dome, v kaštieli či na námestí v pavilóne. „Leto bude naozaj plné akcií. Chystáme menšie projekty vo Svätokrížskom dome, ale aj nový projekt Haluškové slávnosti na Svätokrížskom dvore. Radi by sme tu na dvore pravidelne organizovali posedenia pri ľudovej hudbe, aby sme tak vytvorili scénu našim žiarskym folklóristom.Ale zamierime opäť aj do kaštieľa. Chystáme tu poprvýkrát divadelný večer na nádvorí, ale aj nevšedný júlový meditačný koncert. Samozrejme, že nezabúdame ani na akcie na námestí. Tie by mali byť dve. Prvý júlový a posledný augustový piatok. Máme sa na čo tešiť,“ sľubuje a zároveň pozýva Žiarčanov producent Céčka, Janko Kulich. 

(li)

 


Novinky

06.09.2022 12:34:08 MsKC

AKÉ BOLO ŽIARSKE LETO?

ŽIARSKE LETO PRILÁKALO TAKMER 15 000 DIVÁKOV! ĎAKUJEME! Boli ste aj vy? Ktorá akcia sa vám ...

22.08.2022 16:20:56 MsKC

VÝSTAVA: REZBÁRSKE TRIO

Mestské kultúrne centrum pozýva na výstavu tvorby troch seniorov ... REZBÁRSKE TRIO Ján Homola, Amdrej Jánoška, ...

24.02.2022 10:01:29 Knižné novinky

Emily D. Beňová - 666 duší

Aby sa oslobodil, potrebuje poslať do pekla ešte 666 duší alebo jedinú, ktorá ho môže okamžite spasiť. ...

Nájdete nás na Facebook-u