Na slovíčko s producentom MsKC ...

Na slovíčko s producentom MsKC ...

Staronovou posilou v tíme Mestského kultúrneho centra bude jeho bývalý, dlhoročný dramaturg Janko Kulich. Práve on stál spolu s Riou Ferčákovou pri transformácii kultúrneho strediska na dnešné "Céčko". Je autorom akcií, ktoré tvoria hlavnú programovú os žiarskej kultúry aj v dnešnej dobe. Sú to ... Fašiangová veselica, SkoroMáj na námestí, skoroMájová veselica, City fest, Made in ZH, ale aj projekty malej scény pod hlavičkou Ako doma. V spolupráci so žiarskymi umelcami stvoril niekoľko detských rozprávok, piesní, hudobných vystúpení a programov. Počas svojho 5 ročného pôsobenia v Žiari nad Hronom priniesol do nášho mesta také zvučné mená ako sú Olympic, L. Bílá, Katapult, A. Brychta, Buty, D. Bárta, Desmod, J. Kirschner, Tublatanka, Screamers, M. Lasica, M. Vašut, ale aj zahraničné hviezdy Hammerfall, Tarja Turunen, K. Ryan, či Alphaville. Práve koncert Alphaville bol prvou akciou, ktorú už v našom meste organizoval pod hlavičkou umeleckej agentúry, kvôli ktorej opustil rady MsKC. Janko Kulich je známy tým, že organizoval narodeninový koncert Karla Gotta k jeho 70. narodeninám v Prievidzi, za ktorým nasledovala ich vzájomná spolupráca a niekoľko ďalších koncertov tejto speváckej megastar po celom Slovensku. V súčasnosti pokračuje s organizovaním medzinárodných hudobných produkcií, organizuje exkluzívne výstavy umeleckých diel, manažuje marketing futbalového klubu a ako autor pripravuje vydanie svojej prvej knižky básní, textov a poviedok.

Opýtali sme sa ho,prečo jeho kroky viedli späť do nášho mesta?
Musím priznať, že Žiar som sledoval aj po svojom odchode z mesta. Záleží mi na tom, aby sa rozvíjalo to, čo sme tu spolu s Riou Ferčákovou budovali. Pamätám si tie oddreté začiatky a prvé mesiace. Bola to dlhá cesta, ale dnes viem, že to stálo za to. Keď som sa dozvedel, že do MsKC príde nová riaditeľka, mladý človek s energiou a nápadmi, rozhodol som sa ju osloviť s ponukou spolupráce s cieľom pomôcť kultúre v meste.

Ako ste si sadli s novou riaditeľkou? Našli ste spoločnú reč hneď,alebo ...?
Myslím, že máme spoločné ciele. Podržať to, čo je dobré, vynoviť to, čo nie je aktuálne a priniesť niečo, čo tu ešte nebolo. Nová riaditeľka je tiež plná nápadov a elánu, čo vytvára skvelé možnosti spolupráce a navyše je aj úspešná v získavaní financií z iných zdrojov. To umožní zrealizovať viacero pripravovaných projektov.

Aká bude tvoja pracovná náplň?
Dohodli sme sa, že si zoberiem na starosť produkciu a zabezpečenie akcií MsKC, tvorbu nových projektov, propagáciu, marketing MsKC, ale počítam stým, že budem tam, kde ma bude treba. Máme pred sebou veľa práce, i keď peknej.

Ako Vás prijali kolegovia?
S väčšinou z nich sme aj v súkromí priateľmi, takže to bol akýsi návrat domov. Myslím, že sú tam profesionáli, ktorí svoju prácu robia skvele. Navyše sa veľmi teším aj na spoluprácu s dramaturgom Marom Vojtkom, ktorý prišiel do Céčka po mojom odchode. Máme podobný vkus :-).

Na čo sa môžeme tešiť? Pribudnú v dramaturgii nové projekty?
Nových projektov je pripravených hneď niekoľko. V súčasnosti sa už pracuje so žiarskymi umelcami na tvorbe Piesne pre Žiar, ktorú predstavíme verejnosti v piatok 13. apríla. A práve piatok trinásteho bude dňom začiatku "nového" Céčka. Ďalším novým projektom je talentová súťaž ZAŽIAR, ktorej cieľom je nájsť telentovaných ľudí a tých obsadzovať do akcií MsKC. Novinkou bude tiež Deň dospelých detí 1. júna, ale aj ďalšie jesenné projekty.

A čo City fest? Ako bude vyzerať?
To je asi najčastejšia otázka, ktorú počúvam. Áno, mal som možnosť zasiahnuť do dramaturgie tohto ročníka. S Marošom Vojtkom sme to riešili takmer ihneď po mojom príchode do MsKC. Obaja si myslíme, že aj keď finančná situácia orezala rozpočet akcie, Žiarčanov čaká ten najlepší ročník.

Aké sú tvoje prvé úlohy v MsKC?
V prvom rade komunikácia a práca so žiarskymi umelcami. Postupne sa stretávam s každým jedným z nich a hovoríme o spolupráci. Pripravujú sa scenáre najbližších akcií, ale aj dramaturgie nových projektov. V neposlednom rade chystáme drobné obmeny v imidži organizácie týkajúce sa nového loga, webstránok, komunikácie s verejnosťou prostredníctvom médií a sociálnych sietí.

Tvoj osobný cieľ,prianie ...
Aby Žiarčania mohli vo svojom meste chodiť do divadla, na koncerty, zábavy, do kina, na výstavy, na vystúpenia svojich detí .... Aby sme tu boli, keď nás budú potrebovať.

 

Partneri

atv.jpg
nemak_nove_logo.jpg
nasziarlogo.jpg
logo_mestske-noviny.jpg
logo_ziarnadhronom.svg
ziar24_sk.png