MsKC Žiar nad Hronom

Mestské kultúrne centrum Žiar nad Hronom, prevádzkuje kino hron, kultúrne a spoločenské akcie a podujatia, organizuje letný festival CITY FEST, koncerty, Mestský ples, folklórne predstavenia

MsKC ZH logo
:)

MIKULÁŠ 2012

05.12.2012 : 05.12.2012
oslavy : Námestie MS

Mikuláš 2012: Jednoducho nezabudnuteľný...

5. december, ktorý tentoraz pripadol na stredu sa, rovnako ako po roky minulé, aj v roku 2012 v Žiari na Hronom neodmysliteľne spájal s príchodom Mikuláša a rozsvietením najväčšieho vianočného stromčeka, ktorý v meste máme. Mnohí sa zhodli, že jeho príchod bol tento rok skutočne nezabudnuteľný.

Napriek tomu, že najočakávanejšou udalosťou bol bezpochyby príchod Mikuláša, čas čakania deťom aj ich rodičom na jednej strane skrátila, na druhej strane bezpochyby spríjemnila rozprávka o sobíkovi v Kine Hron a tvorivé dielne. Zabaviť sa výrobou svietnikov, ozdôb na okná či pečením tradičných oblátok a medovníkov sa mohli návštevníci priamo v priestoroch Mestského kultúrneho centra. O toto rozptýlenie sa postarali členovia Mestského mládežníckeho parlamentu. Asistovali im však aj členovia OZ ZaŽiar, miestne Centrum voľného času, ale aj mestské poslankyne Monika Balážová a Katarína Dekýšová.

Čo sa kultúrneho programu týka, ani ten neabsentoval. Práve naopak. Deti zo Základnej umeleckej školy Zity Strnadovej-Parákovej pod vedením Dany Kravecovej pripravili rozprávku o snehuliakovi, ktorý v zázraky uveril. Práve ňou vytvorili na žiarskom námestí atmosféru hodnú príchodu Mikuláša.

No a ten, samozrejme, prišiel. Najväčšou senzáciou nielen pre deti, ale aj pre dospelých bolo, keď deduško v červenom zdolal budovu Bieleho domu, odkiaľ sa lanom spustil až k pódiu. Ani tu si však po namáhavom zostupe neoddýchol a krátko po príhovore spoločne s divákmi rozsvietil vianočný stromček. Žiarske deti, pochopiteľne, Mikuláša nenechali odísť len tak. Spoločná fotka či sladká maškrta z jeho rúk bola pre ne predsa nezabudnuteľným zážitkom.

Celé dianie na pódiu mohli prítomní vidieť aj vďaka veľkému filmovému plátnu. Keďže podvečer už bola poriadna zima, mnohí využili možnosť zohriať sa pri stánku s občerstvením.

Mikuláš prišiel do Žiaru vďaka práci Mestského kultúrneho centra, ktoré sa o to postaralo v spolupráci s Centrom voľného času, BBSK - Pohronským osvetovým strediskom, koordinátorkou práce s mládežou a s Horolezeckým klubom. Za finančnú podporu MsKC ďakuje Nadácii ZSNP a Slovalco, COOP Jednote Žarnovica a Národnej kancelárii Iuventa - program Mládež v akcii. /KF/

Foto: Ivan Pepich a MsKC

Mikuláš 2012

Rezervácie lístkov

Platnosť rezervácii 3 DNI! Po tomto termíne budú nevyzdvihnuté vstupenky uvoľnené späť do predaja.

Pokladňa MsKC: +421 905 895 849

Utorok - Piatok: 15.00 - 19.00 h

Kultúra ZH

:)

© 2011 Mestské Kutlúrne Centrum Žiar nad Hronom, SNP 119, 965 01 Žiar nad Hronom. Všetky práva vyhradené.
generované pomocou YGScms - eCulture spoločnosti GIBOX s.r.o.

logo MsKC Žiar nad Hronom