Dnes je 27.11.2020, meniny má Milan.
15.10. Ochutnávka šťastia

15.10. Ochutnávka šťastia

Pozor! Vstup na podujatie je zdarma, ale len s platnou vstupenkou zarezervovanou cez rezervačný systém www.mskcentrum.sk

Festival tolerancie je súčasťou projektu Od seba k iným. Realizované s finančnou podporou Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR v rámci dotačného programu Podpora a ochrana ľudských práv a slobôd LP/2016. Za obsah tohto dokumentu je výlučne zodpovedné MsKC Žiar nad Hronom.

 

SOBOTA 15.10.2016

09,00-10,30   Ing. Jozef Banáš: Kód 7 o hľadaní šťastia

11,00-12,30  MUDr. Ivan Rusnák, CSc.: Choroba ako pomoc pri poznávaní zákonov života

12,30-14,00  Obedná prestávka

14,00-15,30  MUDr. Teodor Rosinský, CSc.: Ochutnávka jedov narúšajúcich šťastie

16,00-17,30  Mgr. Emíre Khidayer, PhD.: Šťastie arabského sveta

 

PROGRAM:

 

09.00 Ing. Jozef Banáš

Slovenský spisovateľ, politik, diplomat, topmanažér. V roku 2007 napísal prvý bestseller Idioti v politike. „Ponúkol som text priateľovi vydavateľovi, ktorý sa bál ísť do rizika. Založil som si teda s manželkou vlastné vydavateľstvo Kelion a knihu vydal. Do konca roka 2011 sa predalo cez tridsať tisíc výtlačkov. Priateľ vydavateľ si dnes búcha hlavu do steny...“ Od vtedy napísal niekoľko zaujímavých diel medzi ktoré patrí Kód 9, Kód 1. Román Kód 1 získal už tretiu literárnu cenu. V auguste tohto roka titul prekonal neuveriteľnú hranicu – 50.000 predaných kusov, čím sa zaradil medzi najpredávanejšie knihy v histórii slovenskej literatúry. Vyhral už dvakrát  prestížnu anketu Kniha roka, ktorú organizuje Knižná revue.

Názov prednášky: Kód 7 o hľadaní šťastia

Jozef Banáš bude hovoriť o rôznych zisteniach a zaujímavostiach, ktoré popisuje vo svojich motivačných knihách, i  o tom, aký kľúč môže otvoriť brány k rovnováhe vo svete.

  -----------------------------------------------------------

11.00 MUDr. Ivan Rusnák, CSc.

Lekár, lektor, autor knihy Choroba ako pomoc pri poznávaní zákonov života

MUDr. Ivan Rusnák, CSc. absolvoval Lekársku fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Počas aktívnej medicínskej činnosti od roku 1968 až do roku 2006 pracoval v odbore vnútorného lekárstva so zameraním na oblasť tráviacich orgánov, pečene, porúch látkovej výmeny a výživy. Od roku 1996 sú v popredí jeho prednáškovej činnosti vzťahy medzi duševným prežívaním a súvislosťami vzniku telesných i psychických chorôb ako aj odraz stresu na jednotlivé orgány. V prednáškach sa zároveň zaoberá otázkami poznávania podstaty pri narodení človeka i pri jeho odchode z tohto sveta, pri ktorých využíva dlhoročné skúsenosti z práce v nemocnici. V súčasnosti žije v Liptovskom Hrádku.

Názov prednášky: Choroba ako pomoc pri poznávaní zákonov života

Ivan Rusnák  sa podelí  s novým poznaním v oblasti medicíny skutočných príčin nemocí a dá divákom možnosť  využiť toto poznanie na cestu od liečenia k uzdravovaniu svojho tela i duše.

  -----------------------------------------------------------

14.00 MUDr. Teodor Rosinský, CSc.

Dlhoročný primár Psychiatrickej nemocnice vo Veľkom Záluží, filozof, polyglot a psychotronik, niekoľkoročný prezident Slovenskej psychotronickej spoločnosti, autor kníh Choroby z nenávisti, Duchovné bytosti, Bioterapia, Perspektívy psychotroniky...

MUDr. Teodor Rosinský, CSc. je zakladateľom energoinformačnej medicíny a priekopníkom akupunktúry na Slovensku. Stál pri zrode Československej spoločnosti pre psychotronický výskum v roku 1967 a bádaniu na poli psychotroniky sa venuje vyše 60 rokov. V rámci sa zaoberá neprebádanými schopnosťami človeka, akými sú telepatia, jasnovidectvo, psychokinéza a skúma tiež tie ľudové liečiteľské praktiky, ktoré sa kryjú s náplňou energoinformačnej a pridruženej morfoenergetickej medicíny z teoretického hľadiska.

Názov prednášky: Ochutnávka jedov narúšajúcich šťastie

Teodor Rosinský bude spolu s divákmi hľadať odpovede na otázky ako sa vlastnou pomocou dopracovať k osobnej pohode, zdraviu a šťastiu

 -----------------------------------------------------------

16.00 Mgr. Emíre Khidayer, PhD.

Emíre Khidayer sa narodila slovenskej matke a irackému otcovi a vyrástla v SR. Ako diplomatka pôsobila v Egypte, Kuvajte a Iraku. V Dubaji bola konateľkou firmy v oblasti IT. V Chartúme pracovala ako politický poradca pre hlavného predstaviteľa OSN pre Sudán. Prednášala „Arabské spoločnosti a kultúru“ na Bratislavskej medzinárodnej škole liberálnych štúdií. Je autorkou kníh Arabský svet – iná planéta?, Život po arabsky, Príbehy zo Sumhuramu a Dubajské tajomstvá. Jej knihy vyšli aj v češtine, poľštine a angličtine.

Názov besedy: Šťastie arabského sveta 

Emíre Khidayer sprostredkuje divákom svoj pohľad na to, čo považujú obyvatelia arabských krajín za šťastie a ako ich predstavy korelujú s predstavami Európana.

Nájdete nás na Facebook-u