Ako bude vyzerať 1. štvrťrok 2016 v kultúre?

Fašiangová veselica, oslavy výročia mesta či divadelné predstavenia, aj taký bude prvý štvrťrok so žiarskym Céčkom Už tradične najväčším podujatím Mestského kultúrneho centra v Žiari nad Hronom na úvod prvého štvrťroka býva Bál Žiarčanov.

Okrem toho sa však Žiarčania môžu tešiť na ďalšie osvedčené podujatia a chýbať nebudú ani divadelné predstavenia plné zvučných hereckých mien. Bál Žiarčanov je nosným podujatím mesiaca január. „Sme veľmi radi a potešení vysokým záujmom o vstupenky,“ konštatuje Janko Kulich, producent MsKC a pokračuje: „Aj tento rok sme pripravili Rozprávkový karnebál pre všetky žiarske detičky, ktorý sa uskutoční poslednú januárovú nedeľu v MsKC.“

Ani mesiac február nebude, čo sa kultúrnych podujatí týka, zaostávať. Hlavnou akciou mesiaca február bude určite zahájenie osláv výročia mesta Žiar nad Hronom, v rámci ktorých sa pripravuje bohatý kultúrny program na Svätokrížskom námestí v piatok 5. februára. O podrobnostiach vás budeme informovať už čoskoro.

„Najobľúbenejšou akciou naďalej zostáva Fašiangová veselica, ktorá je spojená s tradičným pochovávaním basy."

Fašiangovanie v meste je neodmysliteľnou súčasťou dramaturgie MsKC a Žiarčania sa môžu tešiť aj na sprievod masiek z MsKC k mestskému úradu.

Tento rok sa tak stane už v utorok 9. februára. Program veselice budú tvoriť vystúpenia domácich súborov, ale pripravujeme aj vystúpenie hudobných hostí,“ konkretizuje ďalej Janko Kulich. Na svoje si opäť prídu aj žiarski športovci, spomedzi ktorých tých najúspešnejších každoročne oceňuje primátor mesta. Tento rok sa podujatie uskutoční v utorok 23. februára v Hlavnej sále MsKC. „Moderovať ho bude osvedčený a obľúbený moderátor Richard Vrablec. Tešiť sa môžete na atraktívny kultúrny program, športovú exhibíciu a na hudobné vystúpenia.

Ako každý rok, aj teraz umožníme vstup na akciu aj žiarskej verejnosti, aby tak mohli prísť podporiť svojich obľúbených športovcov z regiónu,“ podotýka Kulich a dáva do pozornosti, že Céčko myslí vo februári aj na všetkých zaľúbencov: „V rámci Valentínskych osláv prinesieme v predvečer Valentína 13. februára do Divadelnej sály MsKC skvelú divadelnú komédiu s hviezdnym hereckým obsadením Aj muži majú svoje dni, v ktorej hrajú herci Branislav Deák, Ján Jackuliak/Marián Mitaš, Gregor Hološka a Milan Bahúl.“

Divadelní fanúšikovia si však prídu na svoje aj v marci, kedy sa môžu tešiť na ďalšie skvelé predstavenie plné hereckých hviezd. V marcov6ej dramaturgii určite nebude chýbať ani divadelné predstavenie pre deti či Impro šou. „V súčasnosti pripravujeme a dolaďujeme detaily nových web stránok nášho MsKC, ktoré záujemci nájdu už v januári na starej známej adrese www.mskcentrum.sk,“ dodáva Janko Kulich s tým, že nový rezervačný systém umožní v ďalšom štádiu napríklad zakúpenie vstupeniek priamo z domova s úhradou cez e-banking a vytlačením na domácej tlačiarni. (li)