Ako to bude v sobotu vyzerať na chlpáčovi?

Darujte domov psíkovi z útulku
V sobotu 30. júna sa uskutoční prvý ročník súťaže Žiarsky chlpáč. Do súťaže môžete prihlásiť svojho psíka, aj keď nemáte papiere o jeho totožnosti.
Organizátormi podujatia je Mestské kultúrne centrum v Žiari nad Hronom a OZ Strážni anjeli. „Hlavným dôvodom organizovania tejto súťaže je, aby sme v tento deň našli domovy pre psíkov z útulku," vysvetlila Michaela Priblincová, riaditeľka MsKC a dodala: „Vybraní útulkáči budú súťažiť o toho naj v diváckej ankete na podujatí s cieľom nájsť pre víťaza nového majiteľa- nový domov. Žiarčania nemusia na výstavu prísť so psíkom, ale môžu s ním z výstavy odísť" Fotky súťažiacich útulkáčov nájdete v tomto vydaní novín na stránke MsKC. Organizátori tiež dávajú do pozornosti informáciu, že predĺžili možnosť podania prihlášok na výstavu a psíčkari sa môžu prihlásiť dokonca aj priamo na podujatí od 8.00 do 10.00 hod.," spresnila Pribilincová.
Celodenná akcia pre celú rodinu
Na akcii sa stretnú aj bývalí útulkáči, ktorí sú dnes úspešne adoptovaní vo svojich nových rodinách. „Počas podujatia budeme hovoriť o ich príbehoch. Bude to určite silný zážitok," sľubuje riaditeľka MsKC.
Súčasťou podujatia budú aj rôzne sprievodné podujatia a nebudú chýbať ani atrakcie pre deti a stánok s občerstvením, pre označených návštevníkov akcie budú zabezpečené aj toalety v areáli kúpaliska. Vstupné je dobrovoľné, rovnako ako príspevok do vyhlásenej zbierky. „Výťažok z oboch bude použitý na pomoc zvieraciemu útulku v Žiari. V rámci programu zaspieva Zdenka Predná /o 11.00 h/, ale aj dog dancing Veroniky Olešovskej, ktorú poznáte z talentovej súťaže," dodáva Michaela Pribilincová.
Ak teda nevlastníte psíka a chceli by ste nejakému poskytnúť domov, príďte v sobotu 30. júna do Parku Štefana Moysesa a vyberte si jedného zo psíkov, ktorí na svojho nového majiteľa čakajú v žiarskom útulku.
(li)