Autokino prvýkrát na strednom Slovensku v Žiari

Mestské kultúrne centrum v Žiari nad Hronom si pripravilo pre svojich návštevníkov skutočnú lahôdku. Premietaný film si budete môcť pozrieť priamo zo svojho auta, na vlastnej koži tak zažijete to, čo ste už videli v amerických filmoch.
Zvuk k filmu si pustíte cez frekvenciu v autorádiu, ktorú sa dozviete pri vstupe na parkovisko. „Autokino zabezpečuje profesionálna firma až z Poľska, ktorá prinesie obrovské nafukovacie plátno (10 x 6 m) so zvukovou zábranou, ktorá spotrebuje 2000 litrov vody," uviedla pre Mestské noviny riaditeľka MsKC, Michaela Pribilincová. Prvý film, na ktorý sa môžete tešiť priamo z vášho auta, je jedna z najpopulárnejších komédií posledných rokov - Vo štvorici po opici. „Autokino sa v Žiari objaví v piatok 6. júla na parkovisku OC Kaufland. Ide o jednorazovú produkciu na skúšku a divácky záujem rozhodne o tom, či projekt zopakujeme," vysvetlila Michaela Pribilincová.
Vstupenky sa kupujú pre jedno auto
Čas premietania je naplánovaný až na 22.30 hod., príchody divákov na autách sú možné od 22-hej hodiny, po zatvorení OC Kaufland. „Do predaja pustíme približne 60 vstupeniek. Každý vstup je pre 1 auto spoplatený sumou 10 eur. Nezáleží pritom, koľko je v aute divákov v závislosti od kapacity divákov, zvyčajne sa však počíta so štyrmi osobami na jedno auto," spresnila ďalej Pribilincová.
Predaj vstupeniek sa začne 26. júna v pokladni MsKC, v utorok až piatok v čase od 15.00 do 19.00 hod. „Do areálu na parkovisko nebudú vpustené nákladné automobily ani autobusy. Projektu predchádzalo množstvo technických a organizačných úloh a ich riešení, aby sme dokázali tento zážitok sprostredkovať. Veríme, že autokino sa stretne s pozitívnym diváckym ohlasom," dodala na záver riaditeľka MsKC.