Booton Herndon - Zrodenie hrdinu

Booton Herndon - Zrodenie hrdinu

Vojnových hrdinov si zvyčajne predstavujeme ako smelých a odhodlaných vojakov, odvážne sa hrnúcich na bojisko, aby zabíjali nepriateľov. Často sú tvorcami neobyčajných činov, za ktoré získajú medaily, obdiv i slávu. Desiatnik Desmond Doss, vojenský zdravotník v druhej svetovej vojne, sa však tejto predstave klasického hrdinu vymyká. Bol to plachý chlapec z Virgínie, ktorý neznášal zbrane a odmietal kohokoľvek zabiť. To, čo prežil – a dúfame, že vy ako čitatelia jeho príbehu prežijete spolu s ním – je silný príbeh o skromnom vidieckom chlapcovi, ktorého neochvejná viera a oddanosť vlasti priviedli do mnohých hraničných situácií, ktoré absolútne preverili jeho dôveru v Boha. V poslednej a najťažšej skúške sa ocitol počas bojov na Okinave. Svojimi zachraňujúcimi činmi tvárou v tvár zdrvujúcej prevahe si Desmond získal úctu a rešpekt nielen tých, ktorí bojovali po jeho boku, ale aj obdiv a uznanie vďačného národa. Preto ho Kongres ocenil najvyššou poctou – Medailou cti.

Obálka : www.shutterstock.com

Partneri

atv.jpg
nemak_nove_logo.jpg
nasziarlogo.jpg
logo_mestske-noviny.jpg
logo_ziarnadhronom.svg
ziar24_sk.png