Danielle Steelová - Pegas

Danielle Steelová - Pegas

Nemeckí aristokrati Nicolas von Bingen a Alex von Hemmerle sú od detstva najlepšími priateľmi. Muži sami vychovávajú svoje deti na bohatých rozľahlých panstvách pokojného bavorského vidieka. Kým Nick sa oddáva radovánkam a koníčkom, Alex zasvätil život chovu ušľachtilého lipicanského plemena nevyčísliteľnej hodnoty, vychýrených snehobielych koní so vzácnym rodokmeňom. Obrovský zlom v živote mladých vdovcov spôsobí výstraha od priateľa Nicolasovho otca, vysokopostaveného generála wehrmachtu. Tajomstvo z minulosti vypláva na povrch a vystaví rodinu nebezpečenstvu, keďže v Nemecku sa dvíha vlna nacizmu: Nickova matka, ktorú nikdy nepoznal, bola polovičná Židovka.
Nicolas je nútený zo dňa na deň utiecť z Nemecka a vytrhnúť z domova aj svojich synov. Preplavia sa cez Atlantický oceán v ústrety novému životu. V Amerike ich prežitie závisí od vzácneho Alexovho daru - jedinej záruky do budúcnosti: ôsmich čistokrvných koní, medzi ktorými sú dva úchvatné lipicany. Krutý osud ich však zastihne aj tam. Aj Alex von Hemmerle sa musí popasovať s neľahkou úlohou - ochrániť milovanú dcéru pred fašistami.
Obálka : Soňa Šedivá

Partneri

atv.jpg
nemak_nove_logo.jpg
nasziarlogo.jpg
logo_mestske-noviny.jpg
logo_ziarnadhronom.svg
ziar24_sk.png