Dnes je 04.06.2020, meniny má Lenka.

DEŇ S POTTEROM AJ VALENTÍNSKE KINO!

27.01.2013 18:20:59 | 
DEŇ S POTTEROM AJ VALENTÍNSKE KINO!

Novinky v žiarskom kine

Filmové maratóny fantázie, lásky, no aj úspešný festival. To všetko pod strechou žiarskeho kultúrneho centra už o pár dní. Priblížiť sa Žiarčanom a ponúknuť to, čo je žiadané. To je jednou z hlavných priorít MsKC. No a keďže Kino Hron je jeho súčasťou, aj to prechádza zmenou. Tá sa týka hracieho profilu. „Doterajšie premietanie nemalo takmer žiadnu návštevnosť, samozrejme, okrem Nedeľného premietania pre najmenších, ktoré ostáva nezmenené. Dôvodom je, že kino nie je vybavené takým technickým zariadením, aby bolo schopné premietať najnovšie filmy podľa ich premiéry. Práve preto boli v ponuke kina iba staršie, nekomerčné, zväčša alternatívne filmy. Tie však divákov neprilákali," hodnotí situáciu Lenka Nitrayová, dramaturgička Digi Kina. V súčasnosti sa pracuje na tom, aby sa kino zdigitalizovalo a prinieslo tak rovnaký zážitok z nových filmov ako je tomu v multiplexoch. Ak pôjde všetko podľa plánu, zmena nastane v druhom polroku 2013. Na filmové lahôdky však netreba čakať až tak dlho. „Prinášame filmové maratóny podľa žánru. Tie si budú môcť diváci vychutnať vždy 2-krát do mesiaca," prezrádza dramaturgička. Už vo februári môžete vidieť tri za sebou nasledujúce zamilované filmy a prvé tri časti Harryho Pottera. Marec bude patriť hororovému večeru, v apríli Kino Hron prinesie týždenný festival Jeden svet. V máji pôjde o hudobné filmy, no a v júni bude otvorené premietanie v exteriéri, ako inak, maratónom akčných filmov.

Kúzelný 2. február patrí Harrymu Potterovi

Harry Potter je jeden z najúspešnejších viacdielnych filmov. Bolo by teda chybou nezačať práve ním. No a 2. februára diváci v žiarskom kine dostanú hneď jeho trojnásobnú dávku. „Pozrieť si jednotlivé časti filmu bezprostredne po sebe má dozaista svoje špecifické čaro. Pokiaľ bude dostatočný divácky záujem, zvyšné časti premietneme o mesiac neskôr," doplnila Nitrayová.

Láska vás čaká 16. februára vo Valentínskom kine

„Sviatok všetkých zamilovaných chceme svojou troškou spríjemniť aj my. Urobíme tak sériou troch filmov, z ktorých
si každý vyberie ten svoj," pokračuje dramaturgička. Na výber bude ľúbostný zamilovaný „slaďák", romantická komédia o rôznych typoch lásky, no aj jemne erotická dráma o živote dnešných teenagerov.

Ozveny Festivalu Jeden svet zaznejú 15. - 19. apríla

Festival Jeden svet je jediným kultúrno-vzdelávacím podujatím na Slovensku, ktoré každoročne prezentuje dokumentárne filmy zaoberajúce sa ľudsko-právnymi a globálnymi témami. V decembri sa konal už 13. ročník tohto festivalu. Do konca apríla sa uskutoční v ďalších viac ako 20 mestách po Slovensku. „Ozveny Festivalu Jeden svet" v žiarskom MsKC prebehne od 15. do 19. apríla. „Okrem najzaujímavejších filmov ponúkneme aj sprievodné akcie, ako sú diskusie so zahraničnými hosťami, výstavy a koncerty," dopĺňa Lenka Nitrayová. Témou tohto ročníku je „Svet v pohybe". To znamená pohľad nielen na uplynulé dianie vo svete a na Slovensku, ale aj na ostatné aktuálne problémy v určitých krajinách. „Filmy sú nakrútené veľmi zaujímavým a pútavým spôsobom, nejde o klasické dokumentárne filmy. Rozhodne stojí za to pozrieť si aspoň pár z nich a dozvedieť sa takýmto spôsobom o, pre nás nezvyčajnom a netypickom, živote v krajinách s iným režimom," uzatvára dramaturgička miestneho kina. /MsKC/

 


Novinky

17.04.2020 09:27:46 MsKC

LETO BUDE BEZ CITY FESTU

Oslavy 15. ročníka City festu sa presúvajú. O rok v auguste príde aj najžiadanejšia slovenská skupina City ...

31.03.2020 16:09:23 MsKC

Skoromáj, Jaroš, Kollárovci, Fíha aj RND až po lete!

ŽIADNE PODUJATIA DO 30. JÚNA Z dôvodu šírenia koronavírusu mesto Žiar nad Hronom ruší všetky spoločenské, ...

23.03.2020 12:05:07 MsKC

PENIAZE ZA VSTUPENKY NA ÚČET!

Peniaze za vstupenky na zrušené akcie do konca júna vraciame NA ÚČET! Vážení diváci. S ...

Pokladňa Mestského kultúrneho centra

Pon: Zatvorené
Uto - Pia: 16,00 - 19,30
Sob: 1 h pred každým premietaním/podujatím
Ned: Zatvorené

Mestská knižnica

Pon: 8,00 - 15,00
Uto: 8,00 - 17,00
Str: 8,00 - 15,00
Štv: 8,00 - 17,00
Pia: 8,00 - 15,00
Sob - Ned: Zatvorené

Kontakt knižnica: 0915 727 243

Nájdete nás na Facebook-u