František Juriga - Žiť cudzí život

František Juriga - Žiť cudzí život

V románe je zobrazená anabáza Andreja Puteru, ktorý vďaka svojej odvahe a vytrvalosti doká-zal prežiť peklo francúzskych cudzineckých légií, útek z nich cez najstrašnejšiu púšť sveta a využiť šťastnú náhodu, aby mohol pod inou totožnosťou žiť a naplno sa realizovať v Československu. Aj keď sa dej románu neraz odohráva v čase vypätých politicko-spoločenských situácií, ktoré sú určite zaujímavé nielen z historiografického hľadiska a mali podstatný vplyv aj na konanie ľudí žijúcich v tomto románe, akceptujú sa len v rozsahu svojho vplyvu na konanie hrdinu v jeho snahe o prežitie. Andrej Putera bol na začiatku puberty keď sa ho otcovi podarilo, spolu s o starším kamarátom a spoluhráčom v basketbalovom družstve, Vladom Rančíkom, prepašovať na Západ.

Obálka : Anna Chovanová

Partneri

atv.jpg
nemak_nove_logo.jpg
nasziarlogo.jpg
logo_mestske-noviny.jpg
logo_ziarnadhronom.svg
ziar24_sk.png