Gaynor Hazel - Dievča z Titanicu

Gaynor Hazel - Dievča z Titanicu

Písal sa rok 1982 a mladá Grace z Chicaga práve hľadala tú správnu inšpiráciu, vďaka ktorej by mohla pokračovať vo svojej žurnalistickej kariére. V tom čase však ešte ani len netušila, že ten najdojímavejší príbeh získa od svojej prababky Maggie, ktorá prežila plavbu na Titanicu.

V knihe inšpirovanej skutočnou udalosťou Dievča, ktoré sa vrátilo sa aj my na chvíľku vrátime, ale tentoraz v čase. Pôjdeme sa totiž pozrieť do roku 1912, kedy sa mladá, vtedy len sedemnásťročná Maggie, rozhodla odísť z Írska do Ameriky.

Spolu s ňou odišlo z malého írskeho mestečka štrnásť ľudí. Všetci sa nalodili na Titanic. Pre Maggie bol odchod obzvlášť ťažký, pretože v Írsku nechala svoju veľkú lásku, Séamusa. Dúfala, že len čo sa dostane do USA, príde jej milovaný za ňou. To sa, bohužiaľ, nestalo. Okolnosti týkajúce sa jej odchodu z Írska a plavby na Titanicu boli pre ňu natoľko bolestivé, že o nich radšej dlhých sedemdesiat rokov mlčala. Keď však videla, že jej pravnučka Grace potrebuje pomoc a inšpiráciu pre ďalšie písanie, rozhodla sa jej svoj príbeh vyrozprávať.

Obálka : Motýľ design

Partneri

atv.jpg
nemak_nove_logo.jpg
nasziarlogo.jpg
logo_mestske-noviny.jpg
logo_ziarnadhronom.svg
ziar24_sk.png