Gillian Flynnová - Temné miesta

Gillian Flynnová - Temné miesta

Gillian Flynnová je fascinujúca rozprávačka, má prirodzený zmysel pre stupňovanie napätia. V Temných miestach citlivo mixuje psychológiu postáv s ľudskou zvrátenosťou.
Libby Dayová mala sedem rokov, keď jej matku a dve sestry zavraždili pri „satanskom rituáli" v Kinnakee v štáte Kansas. Prežila - a vo svedeckej výpovedi označila ako páchateľa svojho pätnásťroného brata Bena. O dvadsaťpäť rokov neskôr ju vypátra Vražedný klub - tajné spoločenstvo posadnuté slávnymi zločinmi - a začne z nej vyťahovať podrobnosti. Dúfajú, že objavia dôkaz, na základe ktorého by Ben získal slobodu. Libby zasa dúfa, že využije masakru svojej rodiny, aby si trochu prilepšila. Rozhodne sa spojiť s ľuďmi, ktorí v nej mohli hrať nejakú úlohu, a podávať členom klubu informácie za finančnú odmenu. Ako sa presúva z podradných striptízových klubov do spustnutých oklahomských turistických miest i na vidiek, vychádza najavo ohromujúca pravda a Libby sa ocitne tam, kde začala - na úteku pred vrahom.
Dômyselne zosnovaná zápletka v Temných miestach poteší každého milovníka kvalitného trileru - ale rovnaký pôžitok mu prinesie aj Flynnovej próza, neľútostná, drsná a výbojná.
Obálka : s použitím filmového záberu upravil Aldo design

Partneri

atv.jpg
nemak_nove_logo.jpg
nasziarlogo.jpg
logo_mestske-noviny.jpg
logo_ziarnadhronom.svg
ziar24_sk.png