Dnes je 09.08.2020, meniny má Ľubomíra.
GULIVEROV DENNÍK

14.08.2020

Park Š. Moysesa
Park Š. Moysesa, Žiar nad Hronom

GULIVEROV DENNÍK

Rozprávka na motívy románu Jonathana Swifta Gulliverove cesty. V našej rozprávke okrem všeobecných známych Obrov a Liliputánov hrdina stretne pirátov a navštívi lietajúci ostrov a krajinu koní. Všade sa stretáva s hlavným problémom a to je rôzne správanie a zvyky. Tak si diváci z našej rozprávky môžu okrem zážitku a zábavy odniesť aj poučenie o tom , ako sa správať k druhým osobám. Namiesto opovrhovania je treba viac tolerancie a pochopenia. Klamstvo , že je zlá ľudská vlastnosť a samotné poučenie proti zneužívaniu slabších proti rasizmu a netoleranciii. A v poslednom rade proti Nie-neobvyklej šikane. Poučenie a vedenie k Slušnosti a úcte. Rozprávka je vtipne podaná, ale s dôrazom na vážnosť niektorých dôležitých myšlienok. Sú v nej aj spievané pasáže.

Pokladňa Mestského kultúrneho centra

Pon - Uto: Zatvorené