HUDBA.SK: Fínske príšery Lordi vystúpia deň po Mikulášovi v Žiari nad Hronom

Tento rok sa na Mikuláša nemusia tešiť iba deti. Radosť budú mať aj tí väčší, pre ktorých Mikuláš zanechá v Žiari nad Hronom darček v podobe strašidelnej fínskej formácie Lordi. S kapelou prídu aj ich dvaja hostia, ktorých mená však zatiaľ nepoznáme.

Určite si pamatáte na obdobie pár rokov dozadu, kedy vyhralo známu súťaž Eurovízia fínske heavymetalové zoskupenie Lordi. Kapela, ktorá bola dovtedy známa hlavne vo Fínsku a západnej Európe, sa po súťaži stala celosvetovou atrakciou. Dnes už bulvár okolo nich toľko nekrúži, no kapela žije ďalej aktívnym hudobným životom - vydávajú albumy, natáčajú videoklipy a momentálne absolvujú veľké turné, v rámci ktorého sa zastavia aj na Slovensku v Mestkom kultúrnom centre v Žiari nad Hronom.

Žiar bude jedinou slovenskou zastávkou na ich aktuálnom turné nazvanom Beast Of Not Tour Beast 2013 Tour, ktoré nesie názov podľa aktuálneho rovnomenného albumu. Z domácej scény sa predstaví skupina Ravenclaw z Košíc, ktorá je zoskupená okolo talentovaného speváka Maťa Valisku.

Informácie pre Hudba.sk poskytol Janko Kulich z MsKC v Žiari nad Hronom