HUDBA.SK: Umelci zo Žiaru nad Hronom majú spoločné CD

Aj takto sa dá podporovať hudba: Umelci zo Žiaru nad Hronom majú spoločné CD

30. novembra sa v Mestskom kultúrnom centre v Žiari nad Hronom uskutoční krst spoločného CD žiarskych spevákov a skupín pod názvom Made in ZH. Krst je vyvrcholením ich spoločného celoročného projektu.

V rámci neho mohli žiarski umelci nahrávať svoje piesne s príspevkom od mesta, vystupovať v spojeniach so známymi hudobníkmi pred plnými sálami, získať ocenenie Zlatý klinec za svoju prácu a prínos miestnej kultúre, či vystúpiť na najväčšom podujatí regiónu, ktorým je festival City fest s návštevnosťou 7 000 divákov.

Žiar nad Hronom sa môže pochváliť množstvom speváckych osobností, zaujímavých skupín a nových talentov. Na spomínanom CD nosiči nájdete piesne od spevákov známych zo speváckych súťaží ako sú Robo Mikla, Ivana Kováčová (obaja zo Slovensko hľadá SuperStar), či Lenka Libjaková (Hlas Česko Slovenska), ale svojou skladbou prispela aj punková legenda Sitňan, čoraz obľúbenejšia rockabilly formácia Banda Americano, hip-hopová skupina Nová komunita, či pesničkári Dominika Fričová, Janko Kulich & Kolegium a ďalší.

Pestrá zmes muzikantov, textov a žánrov ponúka ucelený prehľad o "novej" muzike v Žiari nad Hronom a spoločné CD žiarskych umelcov je dobrou správou, že aj takto sa dá šíriť hudba mesta. CD Made in ZH je nepredajné - Mestské kultúrne centrum v Žiari nad Hronom ako producent albumu ho bude rozposielať do kultúrnych inštitúcií a agentúr v rámci Slovenska s cieľom propagovať žiarskych umelcov a ich umenie. Tieto CDčka budú zároveň slúžiť ako propagačné materiály mesta Žiar nad Hronom.

Zoznam interpretov a ich skladieb na Made in ZH:

1. Tuff Andy - Midnight Train
2. Nová komunita - Trochu inak
3. ŠHT - Niečo sa musí stať
4. Róbert Mikla - Blázon pianista
5. Karolína Šťastná - Učiteľská
6. Peter Šrank - Pieseň kobry
7. Janko Kulich & Kolegium - Vietor ľúbi púpavy
8. Banda Americano - From Here to Eternity
9. Dominika Fričová a Janko Kulich & Kolegium - S vami tu
10. Ivana Kováčová - Nechaj ma
11. Ebony Eye - Delayed
12. Sitňan - Nestíham
13. Lenka Libjaková - Čo sa má stať
14. Superskrat - Stehlík
15. Martin Huba - Look at the Night Sky

Informácie a fotografie pre Hudba.sk poskytol Janko Kulich.