Jessie Burtonová - Múza

Jessie Burtonová - Múza

Olive Schlossová prichádza v 30. rokoch minulého storočia do španielska na letný byt. Rada maľuje, no svoj talent musí pred otcom, viedenským obchodníkom s umením, tajiť. V prenajatej haciende sa zblíži so slúžkou Teresou a s jej nevlastným bratom, ambicióznym umelcom Isaacom. V tom čase sa už v španielsku schyľuje ku krvavej občianskej vojne, ktorá neblaho zasiahne aj do ich osudov. O niekoľko desaťročí neskôr prichádza do Londýna karibská emigrantka Odelle Bastienová.
Podarí sa jej zamestnať v prestížnom Skeltonovom inštitúte výtvarného umenia a náhodou objaví obraz, ktorého autorom je vraj istý Isaac Robles. Jeho záhadná smrť kedysi nadlho rozvírila vody umeleckého sveta. Rozruch okolo obrazu neutícha a Odelle sa postupne zaplieta do siete intríg a klamstiev.

Obálka : Lisa Perrin, upravil Augustín Putera

Partneri

atv.jpg
nemak_nove_logo.jpg
nasziarlogo.jpg
logo_mestske-noviny.jpg
logo_ziarnadhronom.svg
ziar24_sk.png