Dnes je 23.10.2020, meniny má Alojzia.

LETO BUDE BEZ CITY FESTU

17.04.2020 09:27:46 | 
LETO BUDE BEZ CITY FESTU

Oslavy 15. ročníka City festu sa presúvajú. O rok v auguste príde aj najžiadanejšia slovenská skupina

City fest je najobľúbenejšie a najväčšie podujatie v réžii žiarskeho Mestského kultúrneho centra. Tento rok sa však kvôli pandémii neuskutoční. O oslavy okrúhleho 15. ročníka však neprídeme, Céčko ich presúva na august 2021.

City fest býva každoročne nabitý nielen menami slovenských hudobníkov, ale pravidelne do Parku Štefana Moysesa chodia koncertovať aj české kapely či speváci. Podujatie je tak nielen najväčšou a najobľúbenejšou akciou Mestského kultúrneho centra, ale zároveň aj najdrahšou. Tento rok sa mal uskutočniť 15. ročník, na čo sa organizátori už niekoľko mesiacov vopred patrične pripravovali. Pozvánku na vystúpenie v Žiari tak potvrdilo niekoľko zvučných mien. Súčasná situácia, kedy sa všade na svete rušia hromadné podujatia, však platí aj na Slovensku. Fanúšikovia podujatia tak musia prijať správu, že tohtoročný festival sa neuskutoční. Ako vysvetľuje riaditeľka MsKC Michaela Pribilincová: „V súčasnej situácii by bolo veľmi nezodpovedné pokračovať v jeho prípravách, a to nielen kvôli šíriacej sa epidémii a vysokému riziku nákazy, ale aj kvôli finančnej náročnosti projektu. Z tohto titulu sme sa rozhodli 15. ročník City festu nerealizovať,resp. ho presunúť na budúci rok.“ Okrúhly ročník obľúbeného festivalu sa tak uskutoční 7. augusta 2021. „Mrzí nás, že sa v lete neuvidíme ani na ďalších vašich obľúbených akciách, akými sú Víno v parku, Žiarsky ZOB alebo Beer fest. Zároveň však veríme, že už jeseň bude v našom meste opäť kultúrna a stretneme sa na niektorom z pripravovaných podujatí.Zachovajte nám svoju priazeň,“ vyzýva fanúšikov kultúry riaditeľka MsKC.

 

Prekladajú sa aj akcie z 1. polroka

Situácia okolo koronavírusu už ovplyvnila aj podujatia, ktoré sa mali v réžii MsKC konať v prvom polroku. Žiarčania napriek tomu nestrácajú nádej a veria, že ich obľúbené akcie si vychutnajú neskôr. „Sme radi, že niektorí z našich divákov, ktorí mali zakúpené vstupenky na top podujatia MsKC, si ich ponechali v platnosti,“ konštatuje producent a dramaturg Céčka Janko Kulich s tým, že budúci týždeň zverejnia všetky nové jesenné termíny podujatí, ako sú Miro Jaroš, Zahrajko, Skoromájová veselica s Julom Viršíkom, Kollárovci čiRadošinské naivné divadlo. „S uvedenými umelcami sme počas uplynulých dní hľadali možnosti, ako predstavenia uskutočniť a podarilo sa. Veríme, že po lete sa situácia stabilizuje a budeme môcť i naďalej prinášať kultúru do mesta. Aj pre nás v MsKC je toto obdobie veľmi ťažké. Mali sme pripravených veľa nových projektov, produkcií, vylepšení, ktoré sa vám budeme snažiť predstaviť budúci rok,“ sľubuje.

 

Text do úvodzoviek: Na reštart sme pripravení.

Janko Kulich, dramaturg MsKC

 

Ako sme už spomenuli, City fest mal pred sebou svoj 15. ročník. Dramaturgiu festivaluMsKC pripravovalo ešte v roku 2018, kedy potvrdilo prvú avizovanú hviezdu skupinu Horkýže Slíže. „Krátko na to sme dohodli aj ďalšie veľké mená i hlavnú hviezdu, aby bol 15. ročník výnimočný v počte premiér umelcov, ktorí na City feste ešte nehrali. Rokovali sme s partnermi, získavali prísľuby na reklamné partnerstvá, aby sme dokázali udržať rozpočet, úroveň a v neposlednom rade aj symbolickú výšku vstupného 5 eur. Dnes je situácia úplne iná. Už dlhšiu dobu sme sa pripravovali na to, že City fest tento rok nebude. Predsalen, ide o najmasovejšiu akciu v regióne pre 10 000 divákov. Sme smutní, sklamaní, že tento rok nezažijeme tú úžasnú atmosféru v parku, ale je to tak, ako je a nič s tým nespravíme,“ netají sklamanie Janko Kulich, podľa ktorého rozhodnutie zrušiť aktuálny ročník bolo jediným správnym rozhodnutím. „Ikeď len my, organizátori vieme, čo všetko sme mali pre vás pripravené,“ podotýka.

 

Zahraničný hudobný hosť aj oldies diskotéka

Ako Janko Kulich ďalej prezrádza, City fest 2020 počítal aj s piatkovým večerným programom a s vystúpením zahraničného hudobného hosťa a oldies diskotékou. „V rámci sobotného programu sme mali pripravených sedem koncertných premiér od hip hopu, cez folklór, rock až po šansón či párty s populárnym DJom. Časť tohto programu sa pokúšame preniesť na budúcoročný City fest,“ naznačuje dramaturg s tým, že v súčasnosti komunikujú s umelcami, s partnermi festivalu, s firmami, ktoré dodávajú elektrické centrály, mobilné toalety, ploty, zábrany, personál na stavanie techniky, pódium, ozvučenie, osvetlenie, poriadkovú službu, mobiliár. „Pre mnohých z nich je táto situácia likvidačná a ako nám už sami avizovali, v budúcom roku budeme nútení meniť mnohých stabilných dodávateľov, vrátane ozvučovacej firmy, čo nás mrzí najviac. Sme však radi, že City fest nekončí a že o rok sa v parku opäť stretneme vďaka prísľubu mesta i hlavných partnerov, ktorí svoju podporu potvrdili,“ potvrdzuje informácie zo zákulisia. 

 

Aj keď sa oslavy 15. ročníka City festu presúvajú o rok, pre Žiarčanov máme aj dobré správy. „Vďaka dobrým a priateľským vzťahom s umelcami sa nám podarilo „uloviť“ tých najpopulárnejších z nich. Už dnes máme potvrdené prvé mená a je jasné, že Žiarčania neprídu o koncert svojej obľúbenej skupiny Horkýže Slíže. Práve táto skupina bude totiž jedným z ťahákov City festu 2021. A to nie je všetko! Aby sme sa vám ospravedlnili za prázdny letný kalendár, predstavíme vám aj hlavnú hviezdu, ktorou bude po prvýkrát v histórii festivalu najžiadanejšia slovenská hudobná skupina IMT Smile. Držme si palce, nech všetko dobre a v zdraví dopadne,“ dodáva na záver Janko Kulich.

 

Vedenie MsKC už o situácii a zrušenom podujatí informovalo aj vedenie mesta. „Je pochopiteľné, že si nemôžeme dovoliť čakať na to, či v auguste už budeme môcť festival organizovať. Na druhej strane, nemôžeme si ani dovoliť pripravovať festival na poslednú chvíľu,“ konštatuje vedúci kancelárie primátora mesta Martin Baláž a ako dodáva: „Aj napriek tomu, že v tomto roku prídu Žiarčania o niekoľko veľkých a obľúbených podujatí, sme radi, že vedenie Céčka sa už teraz pripravuje na to, že život po skončení karantény a opatrení sa, čo sa kultúry týka, musí vrátiť do starých koľají čo najskôr. Výsledkom toho sú aj pripravované nové projekty, ktoré si určite rýchlo nájdu svojich fanúšikov.“

(li)


Novinky

02.09.2020 20:46:50 MsKC

VLASY ČIERNE

KOLLÁROVCI opäť v Žiari v novom termíne 14. novembra 2020 v MsKC! Vstupenky zakúpené na pôvodný ...

17.06.2020 10:57:25 MsKC

PREDPREDAJE SÚ SPUSTENÉ!

Máme pre vás dobré správy. Opäť sme spustili predpredaje na nové termíny akcií z 1.polroka ako ...

26.04.2020 20:37:28 MsKC

Nové termíny akcií!

Po osobnej komunikácii s umelcami sme pre vás pripravili náhradné termíny preložených koncertov a predstavení z ...

Nájdete nás na Facebook-u