MIKULÁŠ PRÍDE DO ŽIARU Z OBLAKOV

Opäť po roku aj do Žiaru zavíta Mikuláš. Aj tento rok príde na námestie tradične 5. decembra.

Veľkým prekvapením bude príchod Mikuláša o 17-tej hodine, ktorý priletí na saniach a spustí sa... no nebude to mať ľahké dostať sa na pódium. „Ale keď už sa tam dostane, tak nám porozpráva krásny príbeh v prevedení talentovaných žiakov Základnej umeleckej školy Zity Strnadovej - Parákovej a spolu s divákmi na námestí rozsvietia vianočný stromček," hovorí Michaela Pribilincová, riaditeľka Mestského kultúrneho centra a pokračuje: „Potom sa Mikuláš usadí na svoj trón pod pódium, kde si počká na všetky detičky, ktoré si prídu k nemu pre malú sladkosť od obchodného reťazca Jednota."

Základná umelecká škola spolu s Mikulášom pripravuje krásne predstavenie a aby ho mohlo vidieť čo najviac malých zvedavcov, bude na námestí aj veľké filmové plátno, na ktorom sa bude celý program premietať. „Chýbať nebude ani stánok s vianočným občerstvením. Na divákov čakajú i sprievodné akcie v spolupráci s Centrom voľného času, BBSK - Pohronským osvetovým strediskom a koordinátorkou práce s mládežou. Súčasťou sprievodných podujatí budú tvorivé dielne, výstava betlehemov vyrobených deťmi a iné zábavné aktivity," spresňuje na záver Michaela Pribilincová.

Program:

14.30 ŠIKOVNÍCI vo foyeri v MsKC- pečenie oblátok, zdobenie medovníkov, výroba a maľovanie vianočných pohľadníc,ozdôb, mávadiel

SOBÍK NIKO v kinosále MsKC - detský kreslený film

ŽIARIVÝ SPRIEVOD z MsKC na Námestie MS

17.00 h: ZÁZRAČNÝ ZVONČEK na Námestí MS, rozprávka ZUŠ Z.S.Parákovej spojená s príchodom Mikuláša a rozsvietením Vianočného stromčeka.

Za finančnú podporu Mikulášskeho programu žiarske Mestské kultúrne centrum ďakuje Nadácii ZSNP a Slovalco.

ZDROJ: www.ziar.sk