MORGONROCK: LOVEC PLASTOV

Čas a miesto konania

EKOLOGICKÁ BÁBKARSKÁ SHOW!

Deti do 3 rokov majú vstup zdarma!

Dôležité upozornenia! Vaša rezervácia je platná 3 DNI! Po tomto termíne budú nevyzdvihnuté vstupenky uvoľnené späť do predaja! 3 DNI pred akciou nie je možné vstupenky rezervovať prostredníctvom www.mskcentrum.sk V deň podujatia sa automaticky všetky rezervácie zrušia! 

Dobrodružné bábkové predstavenie má interaktívnym a humorným spôsobom vysvetľovať deťom (a možno aj rodičom a iným dospelákom ????) základné princípy triedenia odpadu, bezobalového nákupu a ekologického správania. ♻️???? 

Do Žiaru -legendy separovaného odpadu- ho prináša BÚDA v spolupráci s MsKC Žiar nad Hronom, kde sa predstavenie aj uskutoční ????

 

Scenár, réžia: Peter Gärtner

Scénografia a bábky: Peter Gärtner, Lukáš Tandara

Účinkujú: Peter Gärtner, Lukáš Tandara / Sidónia Féderová

 

Vetrom ošľahaný pútnik Zero Waste, ktorý povstal zo záplavy nevytriedeného a nerozložiteľného odpad, je vždy všade tam, kde treba zlikvidovať čiernu skládku či zachrániť v odpade uviaznutú zver. Proti nemu stojí na šumení igelitu závislý výrobca jednorázových plastových hračiek a mikroténových vreciek Consumencio Consumini. Je to nerovný boj, Zero Waste starne a vie, že sám Consumencia nikdy neporazí. Proroctvo hovorí, že zastaviť ho dokáže iba bytosť celá vyrobená z dreva. Zero sa nechá viesť svojou protézou na zber odpadu a tá ho privedie k vyvolenému a nie je ním nikto iný ako celodrevená marioneta – čert Kolofón. Ten je však opakom uvedomelého bojovníka proti slepému konzumu. Kolofón ani len netriedi odpad, o bezobalovom nákupe ani nechyroval a stravuje sa tými ekologicky najzávadnejšími maškrtami. Zero neverí, že tento lenivý čert má byť vyvoleným v poslednom ťažení proti Consumenciovi. Nezostáva mu však nič iné, len pokúsiť sa vytesať z Kolofóna lovca plastov, ktorý bude poslednou šancou na záchranu sveta pred ekologickou apokalypsou. 

 

Podujatie sa uskutoční v rámci projektu OZ MYesto "Udržateľná BÚDA", ktorý je realizovaný s finančnou podporou Zeleného vzdelávacieho fondu 4/2022 formou dotácie Environmentálneho fondu.