Nina Willner - 40 jesení

Nina Willner - 40 jesení

V tomto dojemnom príbehu sa skrýva skutočný život piatich žien - rodiny, ktorá bola viac ako štyridsať rokov rozdelená železnou oponou.

Keď mala Hanna dvadsať rokov, utiekla z východného Nemecka do západného, lenže cena za slobodu bola privysoká. Zanechala tam svojich rodičov, osem súrodencov a svoj milovaný domov. O mnoho rokov neskôr sa Hannina dcéra, Nina Willner, vďaka svojej nevšednej práci vojnovej dôstojníčky ocitá vo východnom Nemecku, na mieste vzdialenom iba kúsok od jej nemeckej rodiny - od starkej, tety Heidi a sesternice Corduly, ktorá je v tom čase členkou olympijského tímu východného Nemecka.
Čitateľ sa vďaka autorkinmu pútavému rozprávaniu dostane hlboko
do tohto pochmúrneho a hrôzostrašného obdobia, ktoré rozdelilo mesto a krajinu a desí nás dodnes.

Obálka : Motýľ design, foto Maja Topcagic/Trevillion mages

Partneri

atv.jpg
nemak_nove_logo.jpg
nasziarlogo.jpg
logo_mestske-noviny.jpg
logo_ziarnadhronom.svg
ziar24_sk.png