NOVÁ TVÁR MsKC

Ďalšia novinka! Mestské kultúrne centrum bude mať svoju tvár. Bude ňou mladá osemnásť ročná Andrea Vozárová. Tvár Mestského kultúrneho centra by mala byť akýmsi prepojením medzi mládežou a vedením, vďaka ktorému budú môcť mladí ľudia predkladať svoje nápady.

Ako si sa stala tvárou MsKC?
Andrea Vozárová: ,,Moje meno už v tejto chvíli poznáte. Som študentkou Gymnázia Milana Rúfusa v Žiari nad Hronom a dúfam, že už o pár mesiacov sa stanem aj jeho úspešnou absolventkou. Od detstva som sa zaujímala o veľké množstvo vecí ako tanec, kreslenie, hudbu, a o vlastnú tvorbu- poéziu aj prózu. Venovala som sa aj písaniu článkov do školského časopisu.

Ako si sa teda dostala k spolupráci s vedením Mestského kultúrneho centra?
Andrea Vozárová:,, Vo svojich 14 rokoch som sa stala členkou Školskej rady. Vďaka viacerým úspešným akciám v rámci školy, ale aj mimo nej som bola zvolená za zástupkyňu našej školy do Mestského mládežníckeho parlamentu. Prostredníctvom toho som sa zoznámila s Miškou Pribilincovou, terajšou riaditeľkou MsKC, a začala s ňou spolupracovať. S Mestským mládežníckym parlamentom sme organizovali viaceré podujatia v meste, spomeniem napríklad petičnú akciu na výstavbu skejtparku v areáli 4. Základnej školy.."

Žiarčania ťa mohli vidieť na viacerých fotkách v Mestských novinách z medzinárodnej mládežníckej výmeny s názvom Let´s do an international show. Zúčastnila si sa jej len ako účastníčka zo Slovenska alebo za tým bolo niečo viac?
Andrea Vozárová: ,,Nápad na medzinárodnú mládežnícku výmenu skrsol v mojej hlave. Bol spojením všetkého čo mám rada- hudby, tanca a práce s mladými ľuďmi. Vďaka Miške, ktorá sa tvorbe projektov venuje už dlhodobo sa mohol premeniť v reálny projekt. Poskytla mi všetky potrebné informácie a naviedla ma tým správnym smerom. Po schválení projektu som bola naozaj veľmi rada, pretože sa dá povedať, že sa mi splnil taký menší sen. Tohto projektu som sa zúčastnila aj ako vedúca slovenskej skupiny. Mojou najväčšou odmenou za vykonanú prácu bol fakt, že projekt bol úspešný ."

Prečo sa chceš stať tvárou Mestského kultúrneho centra?
Andrea Vozárová: ,,Mojím snom je študovať žurnalistiku alebo masmediálnu komunikáciu. Potom, čo mi Miška ponúkla túto pozíciu, neváhala som ani chvíľu, pretože stať sa tvárou MSKC je pre mňa výbornou príležitosťou ako získať skúsenosti a potrebnú prax. Myslím si, že predpoklady na túto prácu mám, keďže som moderovala viaceré podujatia ako napríklad školský ples, ale aj už spomínane akcie v rámci mesta. Na druhej strane som veľmi spoločenská, komunikatívna a rada pracujem s ľuďmi bez rozdielu veku. Myslím si, že by bolo skvelé, keby si aj oni našli cestu ku mne. Spoločnými silami by sme toho dokázali v našom meste určite veľa zmeniť. Je veľmi dôležité, aby sa ľudia nebáli ukázať čo v nich je a neostávali pasívni. Rada pracujem s ľuďmi, ktorí vedia čo chcú a idú si za tým. Teším sa na nové skúsenosti a na ľudí, ktorých budem môcť spoznať a spolupracovať s nimi."

Photo by Ivan Pepich