NOVINKY: KINO AMFIK aj FILMOVÉ FESTIVALY!

Prinášame vám rozhovor s riaditeľkou MsKC Michaelou Pribilincovou o kine a jeho najbližšom programe.

Bude kino v žiari premietať?
Je treba povedať, že vzhľadom k tomu, že dgitalizácia kina nebude realizovaná, môžeme premietať len staršie filmy a nie premiéry. Z toho dôvodu neustále hľadáme možnosti ako kino využiť a ako priniesť niečo zaujímavé.

Ako bude vyzerať najbližší program kina?
Opäť sme spustili nedeľné filmové rozprávky pre deti a rodičov za dotované vstupné, nakoľko sa táto novinka ujala a filmy sú dostatočne navštevované. No a pripravili sme ešte jednu novinku. Takú filmovú rozlúčku s kinom. Podarilo sa nám získať finančné zdroje a zakúpiť špeciálnu nafukovaciu konštrukciu s plátnom, akú mohli návštevníci vidieť na autokine. To nám v budúcom roku umožní premietať filmy na ľubovoľnom mieste a pripraviť projekt filmového leta. Premietanie si vyskúšame už v tomto mesiaci v rámci mini projektu Kino amfiteáter 14. a 29. 9. na letnom kúpalisku v Žiari nad Hronom o 20.00 h s kvalitnými filmami ako sú Podivuhodný prípad Benjamina Buttona a Prelet nad kukučím hniezdom. Vstupné bude 2.30 Eur na film. Veríme, že si zopakujeme krásnu atmosféru z nedávnej akcie Bažant kinematograf, keď prišlo filmy sledovať niekoľko stoviek divákov.

A čo kino v MsKC? Bude sa premietať aj tam?
Áno, kino program na najbližšie mesiace je už zostavený a pripravujeme aj niekoľko filmových festivalov, aké v našom meste ešte doposiaľ neboli.

O aké festivaly ide? Pre koho sú určené?
Hneď tým prvým bude netradičný nočný festival krátkych filmov 22. 9. od 20.00 do 03.00 h v MsKC. Pôjde o zaujímavú filmovú noc s rôznymi diskusiami, prednáškami a vystúpeniami. Vstupné na podujatie je len 1 Euro. Sme tiež veľmi radi, že sa nám podarilo získať atraktívnu prehliadku dokumentárnych filmov a cestopisov najvýznamnejšieho slovenského cestovateľa Pavla Barabáša. Túto prehliadku pripravujeme na prvú októbrovú sobotu 6. 10. spolu s výstavou fotografií a artefaktov z ciest pod názvom Dialóg s planétou, ktorá bude prebiehať vo výstavnej sále MsKC od 1.do 14.10. Do konca roka je však pripravených ešte niekoľko filmových festivalov ako napr. prehliadka pôvodných slovenských rozprávok pre deti, či cestovateľský zápisník lídra skupiny Slobodná Európa Whiskyho. Viac info na našich stránkach.