PREBERÁME ZO ŽIAR24: DONUTIL V ŽIARI PO 4 ROKOCH

Donutil: Ve Státech se ukázalo, že humor není třeba proclívat

Humor nepreclí Miroslav Donutil ani pri vstupe na Slovensko. Tak si poďte aj vy pozrieť kus ozajstného a oddychového humoru v podaní Miroslava Donutila (61). Do Žiaru príde už 23. novembra. Výnimočné bude toto stretnutie v tom, že vystúpi v komornej atmosfére Divadelnej sály MsKC.

Pokiaľ ste Miroslava Donutila ešte „live" nevideli, určite vás prekvapí, aký je vysoký. Meria totiž až 183 centimetrov. Čo je však ešte prekvapivejšie, je jeho schopnosť rozprávať. Rozprávať neuveriteľné príbehy nielen zo svojho súkromného života, ale aj toho divadelného či filmového. So svojou One man show sa v Žiari predstaví už po tretíkrát. Naposledy sme ho mohli vidieť a počuť v roku 2008, predtým v roku 2004.

Tentokrát to bude iné

Miroslav Donutil príde do Žiaru 23. novembra a vystúpi o 19.00 hodine. Jeho show je nová, dokonca pre divákov aj zaspieva! Zaujímavé bude tiež to, že vystúpi v Divadelnej sále MsKC, ktorá je súkromnejšia a komornejšia.

„Okrem toho bude Miroslav Donutil cez prestávku podpisovať knihy, cédéčka a dvd, ktoré si ľudia prinesú, či priamo na akcii kúpia," hovorí pre Žiar24 producent MsKC Janko Kulich a dodáva, že takto môžete toho výnimočného zabávača, ale predovšetkým herca stretnúť osobne.

Chce iba niečo malé

Miroslav Donutil, ktorý sa nám vryl do pamäte najmä filmom Dědictví aneb Kurvahošigutntag, Tankový prápor či neskôr Pelíškami nie je náročný a nemá hviezdne maniere. „Jeho požiadavky sú skromné, chce iba minerálku, čaj a niečo malé pod zub. Pripravíme mu obloženú misu," prezrádza ďalej informácie zo zákulisia Kulich.

Miroslav Donutil sa narodil 7. februára 1951 v Třebíči. Vyštudoval brněnskú JAMU a už počas štúdia pôsobil v divadle Husa na Provázku. Tu ostal až do roku 1990, kedy sa stal členom činohry súboru pražského Národního divadla, kde hrá dodnes. Pokiaľ by ste chceli spočítať všetky jeho filmové role, dostali by ste sa k číslu 57. Pokiaľ by sme chceli spomenúť tie divadelné, museli by sme napísať napríklad rolu Poloniusa v Hamletovi či Kapuleta v Rómeovi a Júlii, čo však nie je ani zďaleka všetko.

Ak si nechcete nechať ujsť vidieť a počuť jedného z najlepších českých hercov, poponáhľajte sa. Lístky sú už v predaji a ich cena je 13,50 eur. V Žiari vystúpi už o týždeň. Viac na www.mskcentrum.sk

Zdroj: Global24