PREBERÁME ZO ŽIAR24: Iné Kafe chcú viac ochrankárov, honorár prekvapil

Skupina Sitňan, ktorú žiarskemu publiku ani netreba zvlášť predstavovať oslavuje svoje neuveriteľné 20. narodeniny. Pri tejto príležitosti sa už túto sobotu koná festival, na ktorom vystúpi aj Iné Kafe. A vy si môžete prečítať, aké mali títo páni požiadavky na organizátorov. Pozrite si harmonogram.

Kapela Iné Kafe patrí v súčasnosti medzi najpopulárnejšie a najpredávanejšie. Dôkazom bývajú ich vypredané koncerty. MsKC si ich vybralo ešte v máji a trvalo niekoľko týždňov, kým ich aj „dostali". „Sami si totiž vyberajú, kde a kedy chcú hrať," prezradil nám producent žiarskeho kultúrneho centra Janko Kulich a dodal, že sú naozaj veľmi radi, že uprednostnili, pred nimi favorizovanou Prievidzou, náš Žiar a že prijali aj úlohu hosťa oslavujúcej skupiny Sitňan.

Hodinový koncert plný hitov

Pre divákov Sitňan festu majú Iné Kafe pripravený hodinový koncert naj hitov. „Samozrejme, že to závisí aj do toho, či ich fanúšikovia budú chcieť pustiť z pódia. Široko ďaleko je to ich jediný koncert a očakáva sa príchod divákov aj z Bystrice, Zvolena či Prievidze. V súčasnosti je predaných takmer 500 lístkov, čo je neuveriteľné číslo," prezradil ďalej Kulich a dodal, že okrem najväčších hitov pridajú aj pár novších piesní, ktoré však ich fanúšikovia už dávno poznajú naspamäť.

Pýtajú menej než Slíže

Už sme zvyknutí na to, že každá hviezda má svoje maniere. Ako je to v prípade Iné Kafe? „Priznám sa, že sme očakávali vyššie požiadavky, a to ako honorárové, tak aj cateringové," povedal ďalej dramaturg a dodal, že sa s kapelou dohodli na miernejších podmienkach, ktoré sú adekvátne tomu, čo ponúkajú. „Financie ani zďaleka nie sú vo výške ako má napríklad skupina Desmod. Dohodli sme sa dokonca na nižšej cene, ako je honorár Horkýže Slíže, pričom komerčnosť je neporovnateľná."

Viac ochrankárov, žiadne fľaše

Ani požiadavky na pitie nie sú ničím výnimočné. „Požadujú minerálky, colu, kávu, čaj - naozaj nič špeciálneho. Zvýšené požiadavky sa však týkajú samotnej ochrany skupiny, keď žiadali vyšší počet ochrankárov, kontrolu pri vstupe - diváci nesmú mať fľašky, sklo, ostré predmety... Ich technické požiadavky na zvuk, svetlo bude mať na starosti externá firma, ktorá ich do bodky splní a zabezpečí tak výnimočnú šou," priblížil detaily zákulisia Janko Kulich.

Posledné vstupenky v predpredaji

Pokiaľ si nechcete nechať ujsť koncert kapely Iné Kafe a, samozrejme, celý Sitňan fest nabitý skvelou hudbou, tak pozor. Už len pár dní platí predpredajová cena 6 eur. Potom bude vstupenka o euro drahšia.

Harmonogram festu

Začiatok o 20.00 hodine
■Známe tváre
■Grobiani
■Sitňan
■Iné Kafe
■Koncert skupiny Iné Kafe príde na rad po 23.00 hodine!

Zdroj: Global24