PREBERÁME ZO ŽIAR24: ŽIARSKY DEŇ DETÍ

Už sa to blíži. Deň detí oslávte spolu s MsKC na námestí v Žiari. Nebude chýbať bohatý program pre deti, ale zabavia sa aj dospelí. Tu je program.
Celomestské oslavy Medzinárodného dňa detí s celodenným programom s názvom Žiarsky deň detí sa uskutočnia 1. júna od 10.00 hodiny na Námestí slobody v Žiari nad Hronom. Okrem detského pesničkového programu ponúkne aj ukážky práce hasičov, divadelné predstavenie a veľa sprievodných podujatí.
Divadlo pre deti
Ako informuje na svojej internetovej stránke Mestské kultúrne centrum v Žiari nad Hronom, na 11.00 hodinu je pripravené divadelné jarmočné predstavenie Príbeh rytiera v podaní komediantov Dyna a Lupyho. Deti i dospelých však budú zabávať počas celého dňa.
Hasiči v akcii
Na 14.00 hodinu je naplánovaná ukážka hasičskej záchrannej akcie, na 15.00 pesničkovo-divadelná šou FÍHA TRALALA, v rámci ktorej škriatok Fíha, „ubytovaný" v knihe, učí deti prostredníctvom pesničiek a riekaniek spoznávať svet. O 16.00 hodine vystúpia dve speváčky, víťazka medzinárodnej súťaže DilongStar v Trstenej Erika Henželová z Hliníka nad Hronom a víťazka súťaže Slávik Slovenska Karin Kucbelová zo Žiaru nad Hronom.
Sprievodné akcie
Chýbať nebude Rozprávková cesta námestím s občianskym združením Zažiar, horolezecká stena, trampolína, skákacie koníky, pozorovanie oblohy s Krajskou hvezdárňou a planetáriom Maximiliána Hella, záchranná výšková plošina, smetiarske auto z Technických služieb a autobus s aktivitami pre deti z Tatranských kúpeľov Lučivná. Organizátormi podujatia Žiarsky deň detí sú mesto Žiar nad Hronom a Mestské kultúrne centrum.
Zdroj: TASR