PREBERÁME ZO ŽIAR24: ZLATÉ KLINCE PRE ČERNAJA A VESELÉHO

Žiarske Mestské kultúrne centrum udeľuje každý rok Zlatý klinec. Ide o cenu umelcom či osobnostiam kultúrneho života v meste. Céčko však tohto roku udelilo mimoriadne ocenenia, a to bývalému primátorovi Ivanovi Černajovi a Milanovi Veselému s Nadáciou ZSNP a Slovalco.

„Tento rok sme sa rozhodli po prvýkrát udeliť mimoriadne ocenenia Zlatý klinec dvom ľuďom, ktorí sa v najväčšej miere zapríčinili o znovuzrodenie kultúry v Žiari," povedala nám riaditeľka MsKC Michaela Pribilincová a dodala, že: „Jeden z klincov poputoval do rúk bývalému primátorovi Ivanovi Černajovi, ktorý stál pri zrode nového MsKC a ten druhý Milanovi Veselému a Nadácii ZSNP a Slovalco za každoročnú podporu kultúrnych projektov, umelcov a talentov."
Milan Veselý spolu s Nadáciou ZSNP a Slovalco každoročne podporujú také podujatia ako napríklad Deň detí, City fest, Mikuláš, projekt Made in ZH či vznik detského kútika v MsKC.
„Ivan Černaj vyvolal zmenu v kultúre v meste a umožnil všetky zmeny a niekedy aj nepopulárne riešenia," vysvetlila riaditeľka MsKC dôvody ocenenia bývalého primátora Ivana Černaja. Zlaté klince im boli odovzdané ešte v decembri minulého roka.

Zlaté klince na City feste
Ako povedala riaditeľka MsKC išlo o mimoriadne udelenia tohto ocenenia, pretože Zlaté klince sa odovzdávajú v lete počas podujatia City fest. Tohto roku, na 7. ročníku udeľovania cien Zlatý klinec, ich získali Associallz Dance Crew, Lenka Libjaková a Peter Kováč.

Ocenenie Zlatý klinec je vrcholom projektu Made in ZH, ktorého cieľom je nielen propagácia domácich umelcov, ale hlavne pomoc im posúvať sa ďalej, vystupovať, tvoriť a pracovať na sebe.
„Zlaté klince sú naozaj len zaklincovaním ich práce a akousi správou do sveta čo tu máme a v akej kvalite. Som rád, že sa môžeme pochváliť umelcami ako sú Ivana Kováčová, Róbert Mikla, Dominika Fričová, Peťo Šrank, Sitňan, Agáta, TŠK Stela, Lenka Libjaková, Banda Americano či Peťo Kováč a mnohí ďalší," doplnil producent MsKC Janko Kulich, ktorý je autorom tohto projektu.

Zdroj: Global24