PRVÉ SPRÁVY O CITY FESTE 2014

Ťahákom tohtoročného City festu budú najpopulárnejšie slovenské skupiny.

Na deviaty ročník obľúbeného City festu zavítajú tie najväčšie slovenské skupiny. Pre každého jedného z umelcov to pritom bude premiérové vystúpenie na žiarskom festivale.

Tohtoročný City fest sa uskutoční v sobotu 9. augusta už tradične v Parku Štefana Moysesa. „Momentálne zazmluvňujeme posledné mená účinkujúcich na festivale," informuje producent žiarskeho Céčka, Janko Kulich a pokračuje: „Program je však už kompletný a posadený do konkrétnych časov. S radosťou môžem skonštatovať, že tento ročník City festu prinesie to najpopulárnejšie a najžiadanejšie zo slovenskej hudobnej scény. Zaujímavosťou je, že pre každého jedného z umelcov to bude premiérové účinkovanie na City feste." Program podujatia bude opäť žánrovo pestrý a ponúkne rock, ska, punk, pop, hip hop, world music či metal. „V programe celkovo vystúpi sedem hviezd. Umelcov sme vyberali na základe každoročných požiadaviek Žiarčanov, ktoré evidujeme z e-mailov alebo osobných stretnutí," vysvetľuje žiarsky producent a prízvukuje, že tie najväčšie slovenské skupiny sa Céčku podarilo získať za rozumné ceny, čo je výsledok niekoľkoročného jednania a čakania na správnu chvíľu.

Kompletný program účinkujúcich sa dozvieme už v máji
Produkcia ani tento rok pri zostavovaní programu nezabudla ani na dve najlepšie domáce formácie, a tak v programe City festu nebudú chýbať ani skupiny Banda Americano či Sitňan. „Obe dve sa však predstavia so zaujímavým hosťom a Sitňan dokonca plánuje pokrstiť svoje nové CD, ktoré vyjde po 6 rokoch od posledného albumu," prezrádza Janko Kulich. V rámci večerného programu budú Zlatými klincami opäť ocenení najúspešnejší žiarski umelci a osobnosti kultúrneho života pod hlavičkou projektu Made in ZH.

Kompletný program City festu bude tento rok zverejnený už v máji, čo je oproti minulým ročníkom novinka. „V máji tiež spustíme predpredaj vstupeniek na festival. Vstupné na tento ročník bude 3 eurá, pre držiteľov Karty Žiarčana 2 eurá. Pritom každý, kto si vstupenku zakúpi v predpredaji, môže do areálu festivalu vstúpiť samostatným vchodom bez zbytočného zdržovania a čakania," konkretizuje Michaela Pribilincová, riaditeľka MsKC a na záver dodáva: „Chceme tým zlepšiť organizáciu festivalu. Vstup na festival však bude cez vstupné koridory aj kvôli kontrole i bezpečnosti."
(li)