PRVÝ ŠTVRŤROK V MsKC! Céčko sľubuje plno zábavy!

Mestské kultúrne centrum začalo nový rok pekne zostra. Hneď prvé podujatie, Bál Žiarčanov, bolo vypredané do posledného miesta. Tešiť sa však môžete aj na ďalšie podujatia, ktoré sú pripravené na prvý štvrťrok.

„Nový rok začal naozaj skvele, verili sme, že produkcia, ktorú sme naplánovali na prvý štvrťrok, ľudí zaujme," hovorí producent MsKC, Janko Kulich a pokračuje: „Už predpredaje v minulom roku tomu nasvedčovali. Začiatok roka je vždy o plesoch, báloch, veseliciach. My sme úspešne realizovali prvý ročník Bálu Žiarčanov a ako kontru k nemu ponúkame tradičnú ľudovú zábavu a obľúbenú Fašiangovú veselicu so špeciálnym hudobným hosťom, legendárnou skupinou Lojzo." Ako ďalej dodáva, Lojzo nebude hrať len svoj koncert, ale v troch tanečných blokoch bude ľudí aj skvele baviť, spolu s DH Žiaranka a programom pochovávania basy. Céčko nezabudlo ani na obľúbené fašiangovanie na námestí. „Už 12. februára sa Žiarčania môžu tešiť na tradičnú zabíjačku, predaj špecialít, vystúpenia žiarskych umelcov a aj na fašiangový sprievod, ktorý príde na námestie približne o 15.30 hod.," pozýva Janko Kulich.

Veľa nových projektov aj pre detského diváka
Céčku sa však darí do dramaturgie zapracovávať aj programy pre deti. Veľmi úspešný projekt bolo nedeľné kino pre najmenších. „V tomto projekte pokračujeme aj v tomto roku, kedy sa 23. februára v MsKC uskutoční 1. ročník nového podujatia Spievankovský maškarný bál. Práve Spievankovo, Mária Podhradská a Richard Čanaky, spôsobili fantastický záujem o predstavenie, vstupenky sa vypredali do posledného miesta a cestujú k nám diváci z celého stredného Slovenska. S oboma aktérmi sme komunikovali aj o pridaní predstavenia, bohužiaľ majú obsadený už celý rok. Budúci rok ich však určite opäť pozveme a nielen raz," sľubuje Janko Kulich. Pre všetky deti aj rodičov je však pripravené detské divadelné predstavenie Cirkusu Prndolíno o stratených rozprávkach, a to 24. marca v Divadelnej sále MsKC. V novom roku budú pokračovať aj projekty malej scény. „V januári sa už konalo prvé Literárčenie so spisovateľmi v Čajovni za rohom a 15. februára sa uskutoční prvá Impro šou ZH. Pre priaznivcov divadla sme pripravili atraktívnu komédiu Divadla Astorka s hviezdnym obsadením, ktoré je dnes už ale vypredané. V súčasnosti čakáme na potvrdenie termínu od Radošinského naivného divadla, ktoré v našom meste vystúpi už v máji," konkretizuje ďalej Kulich.

Kino pre mládež, aj pre zaľúbených
V marci sa priaznivci koncertov môžu tešiť na lahôdku v podobe koncertu českej speváckej stálice Petra Spáleného s Apollo bandom. Koncert má neuveriteľnú atmosféru a je plný hitov. „Za zmienku stoja aj projekty nášho kina. Na sobotu 2. februára sme pripravili deň s Harrym Potterom, kedy odpremietame prvé tri časti tohto fenoménu no a 16. februára to bude Valentínske kino, ktoré prinesie obľúbené romantické filmy, komédie. Kino tiež pripravuje atraktívny filmový festival dokumentov Jeden svet už v apríli."
Začiatok roka však nie je len realizačnou fázou, ale i tou prípravnou pre získavanie programov a umelcov na celý rok. „Momentálne pracujeme na projektoch Deň detí, Deň dospelých detí, Žiarsky chlpáč, City fest, Žiarskom jarmoku a ostatnej koncertnej či divadelnej produkcii. Už teraz však môžeme povedať, že pre žiarsku kultúru, žiarskych umelcov, a hlavne divákov to bude skvelý rok plný umenia aj zábavy," sľubuje Janko Kulich, ktorý má najväčšie očakávania od nových projektov, ktoré sú už naplánované, ale momentálne ich len obsadzujú. „Verím, že sa bude divákom páčiť náš výber na City feste a že aj nové projekty z minulého roka ako boli Chlpáč, DDD, alebo Haloween párty potvrdia, že právom patria do každoročnej dramaturgie a získajú si množstvo divákov," dodáva na záver.
(li)