Rebecca Donovan - Dôvod dýchať

V pokojnom meste Weslyn sa väčšina ľudí zaujíma najmä o to, či budú videní a s kým. Emma Thomasová by však najradšej bola neviditeľná, hoci patrí k najúspešnejším študentom. Nikto okrem jej najlepšej priateľky Sary netuší, že od smrti otca žije ako v nočnej more. Mama sa o ňu nevedela postarať a tak sa jej ujal strýko s manželkou. Musí si sťahovať rukávy, aby zakryla modriny. A vôbec netúži po tom, aby ľudia zistili, aký vzdialený je jej skutočný život od dokonalosti.
Jedného dňa však vstúpi do Emminho života láska. Nový spolužiak Evan chodí na väčšinu jej predmetov a zapojí sa do redakcie školských novín, ktoré vedie Emma ako šéfredaktorka. Nakoľko zmení Evan jej život? Pomôže jej nájsť dôvod dýchať?

Obálka : Emil Křižka