ROZHOVOR S LA GIOIA

ROZHOVOR S LA GIOIA

V piatok 30.3.2012 v rámci slávnostného programu Učiteľ na jednotku vystúpili aj traja známi umelci, ktorí sa prezentujú pod umeleckým menom La Goia. Oficiálny program, ktorý uzatváralo práve pánske operné trio - Peter Ďurovec, Peter Ševčík a Matej Vaník, mal veľký úspech. Sme veľmi radi, že si našli chvíľku času a odpovedali nám na pár otázok.

Ako toto spojenie troch šarmantných mužov vzniklo? Čo bolo vašou inšpiráciou?
Je pravdou, že podobné pop-operné skupiny v zahraničí nie sú žiadnou novinkou. Práve zahraničie bolo pre nás inšpiráciou s tým rozdielom, že sme nevznikli aktivitou producentskej skupiny, ale prirodzene. To znamená, že sme sa oslovili navzájom bez toho, že by sme vedeli o koho ide a zistili sme, že tento hudobný štýl, naše farby hlasov a naše ľudské charaktery si absolútne sadli. A stalo sa tak v roku 2008.

Niektorí možno vedia, ale pre tých ktorí nie, čo znamená váš názov La Gioia?
La Gioia znamená v preklade z talianskeho jazyka radosť.

Zúčastnili ste sa súťaže Československo má talent. Ako vás táto súťaž ovplyvnila a ako ovplyvnila vaše vystupovanie v rámci Slovenska aj Českej republiky? Máte pocit, že ste vďaka nej nadobudli väčšiu popularitu?
Osobnostne nás táto súťaž neovplyvnila vôbec, to znamená, že sme zostali stále rovnakí ako predtým a nemáme žiadne hviezdne maniere, ako by si niekto mohol myslieť. Profesionálne nás táto súťaž posunula o krok ďalej, zviditeľnila nás a výsledkom toho sú vypredané sály našich koncertov, z čoho sa nesmierne tešíme.

Od Mestského kultúrneho centra v Žiari nad Hronom ste dostali ponuku vystúpiť na slávnostnom odovzdávaní cien pre učiteľov s názvom Učiteľ na jednotku. Ako sa vám páčilo prostredie nášho mesta?
Cítili sme sa vo vašom meste veľmi príjemne a veľmi radi sa sem opäť vrátime.

Mnohí mi dajú za pravdu, že vaše vystúpenie bolo vynikajúce, a tí čo ho nevideli, môžu ľutovať. Ako hodnotíte vy atmosféru? Účinkovalo sa vám v našej estrádnej sále pred toľkými pani učiteľkami a pánmi učiteľmi dobre?
Publikum bolo fantastické a veríme, že sme zanechali príjemný dojem vo všetkých. Účinkovalo sa nám veľmi dobre, atmosféra bolo naozaj vynikajúca a uvoľnená, možno aj preto, že sme sa už necítili pred pedagógmi ako pri skúške. Takže tentokrát to bolo bez trémy.

Čo sa vám na vystúpení v Žiari nad Hronom najviac páčilo, čo vás prekvapilo alebo bolo niečo, čo vás odradilo, čo sa vám vôbec nepáčilo?
Všetci traja sme jednohlasne veľmi pozitívne zhodnotili vašu estrádnu sálu, ktorá je naozaj veľmi pekná. Milo nás prekvapilo, že samotné mestá si začali vážiť a oceňovať náročnú prácu pedagógov, výsledkom čoho bolo skvelé popoludnie strávené s týmito ľuďmi. Jediným negatívom, ktoré sme vnímali bolo, že sme sa nemohli zdržať dlhšie a osobne sa pozdraviť s ľuďmi, ktorí nám fandili a tlieskali, nakoľko sme sa ponáhľali do štúdia, kde pripravujeme v súčasnosti nový album.

Prijali by ste aj ďalšiu ponuku účinkovať v našom meste Žiar nad Hronom?
Samozrejme veľmi radi prídeme do vášho mesta a veríme, že sa tak v najbližšej budúcnosti aj stane a stretneme sa na našom koncerte.

A naše čitateľky určite zaujíma, či máte partnerky. Ak áno, aký je ich postoj k čoraz väčšiemu množstvu fanyniek?
Partnerky niektorí z nás majú a niektorí sú nezadaní . Najdôležitejšia je podpora a túto naozaj máme, za čo sme veľmi vďační a my tak môžeme robiť to, čo nás naozaj baví a čo ľuďom rozdáva radosť.

Podujatia Učiteľ na jednotku sa mohli zúčastniť iba pozvaní učitelia a riaditelia škôl. Pevne dúfame, že v blízkej dobe La Gioiu prilákame aj na podujatie, ktorého sa bude môcť zúčastniť široká verejnosť. Ak by ste mali záujem dozvedieť sa o nich viac, navštívte ich internetovú stránku www.lagioia.sk.

Autor: Aďa Vozárová

 

Partneri

atv.jpg
nemak_nove_logo.jpg
nasziarlogo.jpg
logo_mestske-noviny.jpg
logo_ziarnadhronom.svg
ziar24_sk.png