Rüdiger Vaas - Jednoducho Hawking!

Rüdiger Vaas - Jednoducho Hawking!

S Hawkingom naprieč priestorom a časom.
Čo bolo pred veľkým treskom? Prečo sú čierne diery čierne? Môžeme si zacestovať do minulosti? V rukách držíte knihu snažiacu sa vniesť trochu svetla do tmy, v ktorej sú ešte stále ponorené naše poznatky o najhlbších tajomstvách vesmíru. Fascinujúce myšlienky úžasného vedca Stephena Hawkinga vysvetľuje stručne a jednoducho – tak, aby im porozumel každý. Vďaka zaujímavým textom a vtipným obrázkom je cesta do Hawkingovho vesmíru je nielen poučná a zábavná, ale doslova vzrušujúca.

Záhada veľkého tresku
Ako vznikol vesmír? Má nejaký počiatok? Alebo je večný?
Zrútenie tiaže
Čo sú čierne diery? Naozaj sa z nich nič nedostane?
Budúcnosť a cestovanie v čase
O tajomstve času a Hawkingovom veľkom omyle.
Mimozemšťania, Boh a svet
Existuje život mimo Zeme? Čo znamená veľký tresk pre Stvoriteľa?

 

Partneri

atv.jpg
nemak_nove_logo.jpg
nasziarlogo.jpg
logo_mestske-noviny.jpg
logo_ziarnadhronom.svg
ziar24_sk.png