SĽUK: 70 ROKOV

Slovenský ľudový umelecký kolektív si v roku 2019 pripomenul 70. výročie svojho vzniku.  Pri tejto príležitosti uvádza okrem iných programov aj reprezentačný program 70 ROKOV, v ktorom divákovi ponúka pohľad na viaceré podoby hudobnej a tanečnej tvorby v SĽUK-u, ktoré formovali tradíciu a súčasnosť tohto výnimočného umeleckého telesa.

Tradíciu reprezentujú diela Juraja Kubánku, Jána Cikkera, Pavla Tonkoviča a Juraja Farkaša. Súčasnosť  v programe zastupuje výber z tvorby strednej a najmladšej generácie - Ervína Vargu, Jána Blaha, Jaroslava Moravčíka, Štefana Molotu, Stanislava Marišlera, Jána Ševčíka, Laca Cmoreja, Mareka Gregu, Stana Palúcha, Milana Rendoša, Petra Mikulca a Andreja Jarolína.

Žiadne umelecké dielo, ktoré autori vytvorili pre SĽUK, by bez vynikajúcich interpretačných výkonov tanečníkov, muzikantov a spevákov nikdy nezostalo v pamäti a v srdciach poslucháčov a divákov. V tom sa SĽUK za 70 rokov nezmenil.

Tradícia a súčasnosť nemusia byť vždy v rozpore. Naopak, môžu mať podobu vzácnej harmónie, o ktorú sa SĽUK pokúsil aj v programe 70 ROKOV.

Námet a scenár: Stanislav Marišler
Dramaturgia: Juraj Hamar
Choreografia: Juraj Kubánka, Stanislav Marišler, Ján Ševčík, Laco Cmorej, Ervín Varga, Jaroslav Moravčík, Ján Blaho, Marek Grega
Hudba: Ján Cikker, Juraj Farkaš, Pavol Tonkovič, Stano Palúch, Róber Lakatoš, Štefan Molota, Milan Rendoš, Peter Mikulec
Kostýmy: SĽUK
Projekcia: Ján Šicko
Produkcia: Maroš Červenák
Réžia: Juraj Hamar, Stanislav Marišler
Grafický dizajn: Julo Nagy

Účinkujú: tanečný súbor, ľudová hudba a spevácka skupina SĽUK-u

Dôležité upozornenia! Vaša rezervácia je platná 3 DNI! Po tomto termíne budú nevyzdvihnuté vstupenky uvoľnené späť do predaja! 3 DNI pred akciou nie je možné vstupenky rezervovať prostredníctvom www.mskcentrum.sk  V deň podujatia sa automaticky všetky rezervácie zrušia!