SÚŤAŽ AMATÉRSKYCH KAPIEL CITY FEST CHALLENGE JE SPUSTENÁ!

SÚŤAŽ AMATÉRSKYCH KAPIEL CITY FEST CHALLENGE JE SPUSTENÁ!

Dňa 23.6.2012 sa už po tretíkrát uskutoční súťaž amatérskych hudobných skupín s názvom City Fest Challenge 2012! Podujatie organizuje naše Mestské kultúrne centrum v Žiari nad Hronom na čele s dramaturgom Mariánom Vojtkom. Prinášame vám krátky rozhovor, prostredníctvom ktorého sa o podujatí dozviete všetky potrebné informácie.

Ako už bolo povedané súťaž City Fest Challenge je v našom meste organizovaná už po tretíkrát. Na akej úrovni prebehla predchádzajúce dva roky?
V roku 2010 súťaž City Fest Challenge prebehla len v rámci žiarskeho regiónu. O rok na to sa nám ju podarilo zorganizovať v rámci celého Slovenska, v čom by sme chceli pokračovať aj tento rok.

Do súťaže sa môžu zapojiť kapely rôznych žánrov. Ako tomu bolo po minulé roky? Koľko skupín bolo zapojených?
Prvého ročníka sa zúčastnilo iba 5 domácich kapiel. Druhý rok bola účasť značne väčšia. Najväčším prekvapením pre nás bola účasť len jednej domácej kapely z celkového počtu 21 kapiel.

Mohli by ste nám pripomenúť víťazov minuloročných ročníkov?
Prvým víťazom bol Karol Hogh - Mulosan zo Žiaru nad Hronom. Víťazom druhého ročníka sa stala skupina Christmas so spevákom Jackiem, ktorý sa tento rok predstavil v populárnej súťaži Hlas Československa.

Aké podmienky musia skupiny splniť, aby boli zaradené do súťaže a mohli 23.6.2012 vystúpiť na semifinálovom kole?
V prvom rade je potrebné zdôrazniť, že súťaže sa môžu zúčastniť len amatérske kapely, ktoré nemajú nahraný a vydaný oficiálny album a samozrejme nesmú mať zmluvu zo žiadnou agentúrou. Do 08.06.2012 je potrebné zaslať prihlášku spolu s vlastnou demo nahrávkou na adresu Mestského kultúrneho centra v Žiari nad Hronom, poprípade e-mailom na moju adresu: marovoj@gmail.com. Do semifinále z nich následne bude vybraných 8 kapiel, ktoré sa vám v spomínaný deň predstavia vlastným mini koncertom v 20 minútových vstupoch (4-5 skladieb).

Týmto sa ešte súťaž určite nekončí? Aké ceny sú pripravené pre víťazov semifinálového kola?
Do finále postúpia porotou vybraní traja účastníci, ktorí zahrajú priamo v úvode City Festu 2012, kde budú mať priestor v rozsahu čistých 25 minút. Motiváciou pre kapely môže byť aj to, že účasť na City Feste bude honorovaná a taktiež budú ocenení mnohými vecnými cenami.

Podujatie City Fest Challenge je už známe, nielen žiarskemu publiku, ale vďaka minulému ročníku sme do nášho mesta prilákali ľudí z celého Slovenska. Prečo by sa tohto podujatia mali zúčastniť aj tento rok?
Táto súťaž je výnimočná rôznorodosťou žánrov. Každý si určite príde na svoje. Pre kapely je to skvelá príležitosť prezentovať svoj talent a ukázať, čo v nich je a čomu sa vo svojom voľnom čase venujú. Minulé roky nás presvedčili o tom, že slovenská domáca scéna neupadá, ale naopak objavujú sa stále nové a nové kapely, ktorým chceme poskytnúť priestor na realizáciu.

Ďakujeme dramaturgovi MSKC Mariánovi Vojtkovi za krátky rozhovor. Svoje otázky môžete písať priamo pod článok, kde vám na ne radi odpovieme. Tešíme sa na vašu účasť a na skvelú atmosféru...

Autor: A. Vozárová

Partneri

atv.jpg
nemak_nove_logo.jpg
nasziarlogo.jpg
logo_mestske-noviny.jpg
logo_ziarnadhronom.svg
ziar24_sk.png