SVETOVO: Tuaregovia zo Sahary v Žiari!

Street festival Svetovo otvorí žiarske kultúrne leto
V piatok 27. júna sa na Námestí Matice slovenskej uskutoční druhé pokračovanie street festivalu Svetovo, ktoré otvorí žiarske kultúrne leto.
Cieľom jedinečného podujatia je priniesť chuť sveta, odlišnej kultúry, folklóru a zvykov. „Tentokrát sa program presunie do zelenej, tzv. oddychovej zóny," hovorí producent žiarskeho Mestského kultúrneho centra, Janko Kulich a dodáva: „Hrať aj sedieť sa bude priamo na trávniku len tak, bez ozvučenia a unplugged. Účinkujúci prídu z rôznych kútov sveta, ako napr. Japonsko, Maroko, Poľsko či Afrika. Nepôjde len o klasické vystúpenia, ale diváci budú môcť ochutnať gastronómiu saharských Tuarégov, zafajčiť si vodnú fajku, naučia sa viazať turbany, hrať na bubnoch, tancovať a spievať."
Program na street festivale bude prebiehať voľne od 16.00 do 20.00 hodiny a zakončí ho vystúpenie žiarskeho folklórneho súboru Hron.
(li)